Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pondělí 26. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Radní Zlínského kraje schválili výběr autobusových dopravců

Radní Zlínského kraje schválili výběr autobusových dopravců

Radní Zlínského kraje schválili výběr autobusových dopravců

20.3.2019 10:34, Zdroj: ČTK

Zlín - Radní Zlínského kraje dnes schválili výběr dopravců, kteří budou deset let od 15. prosince provozovat veřejnou linkovou dopravu v kraji. Zakázka je rozdělena na šest částí podle oblastí, a to Zlín, Uherské Hradiště, Kroměříž, Vsetín, Valašské Meziříčí a Valašské Klobouky, sdělila dnes ČTK v tiskové zprávě mluvčí kraje Adéla Kousalová. Zakázku získaly čtyři společnosti.

Oproti současnému stavu linky v kraji posílí, celkový počet kilometrů bude navýšen o více než 20 procent. Kraj již dříve uvedl, že počet objednávaných kilometrů u autobusů by měl vzrůst ze současných 20,5 milionu na téměř 25 milionů.

"Při předpokládaných ročních výkonech činí celková vysoutěžená cena 923,5 milionu korun bez DPH ročně. Od ní je však potřeba odečíst tržby z jízdného, které budou příjmem kraje," řekla dnes ČTK Kousalová. Tržby by měly činit asi 35 procent z celkové ceny a roční náklady by měly být asi 550 až 600 milionů korun bez DPH.

"Vybrali jsme dopravce, kteří pro tyto oblasti předložili nejvhodnější nabídku, tedy nejnižší cenu, a zároveň splnili všechny požadované kvalifikační a technické podmínky," uvedl hejtmanův náměstek Pavel Botek (KDU-ČSL).

Nový koncept by měl zaručit pravidelnost spojení i modernější vozový park s průměrným stářím autobusů maximálně šest let. Díky plánovanému zavedení integrované dopravy v kraji by cestující měli použít jen jednu jízdenku i v případě kombinace vlaku a autobusu, přičemž spoje by měly na sebe navazovat.

V oblasti Zlín by měla jezdit společnost Arriva Morava, na Uherskohradišťsku a v oblasti Valašské Klobouky ČSAD Bus Uherské Hradiště, na Kroměřížsku Krodos Bus, na Vsetínsku a v oblasti Valašské Meziříčí Transdev Morava a TQM - holding.

"Schválení uzavření smluv s vybranými dopravci bude předloženo Radě Zlínského kraje až následně vzhledem k probíhajícímu správnímu řízení, vedenému Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže na základě návrhu společnosti BusLine LK s.r.o., která však nabídku na služby ve Zlínském kraji nepodala. Společnost BusLine LK s.r.o. vznesla námitku vůči celkovému zadání podmínek soutěže," uvedla mluvčí.

Minulý týden zlínský hejtman Jiří Čunek (KDU-ČSL) podepsal smlouvy na zajištění veřejné železniční dopravy se zástupci státních Českých drah a firmou Arriva vlaky ze skupiny Arriva. Oba dopravci budou od prosince zajišťovat veřejnou drážní dopravu v kraji, čímž skončí dosavadní monopol ČD v osobní železniční dopravě v regionu. Roční počet objednávaných vlakových kilometrů se zvýší o zhruba 34 procent.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (23.9 + 44.1) *

Zpět na přehled