Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pátek 23. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Rada Plzeňského kraje schválila nového autobusového dopravce

Rada Plzeňského kraje schválila nového autobusového dopravce

Rada Plzeňského kraje schválila nového autobusového dopravce

6.2.2019 12:17, Zdroj: ČTK

Plzeň - Autobusovou dopravu v Plzeňském kraji by měla od roku 2020 do roku 2030 zajišťovat společnost Arriva Střední Čechy s.r.o. Schválila to dnes Rada Plzeňského kraje. Jednání s dopravcem směřují k zavření smlouvy, řekla dnes ČTK mluvčí kraje Eva Mertlová.

Do veřejné zakázky, vyhlášené loni v září, se přihlásili dva účastníci, Arriva a ČSAD autobusy Plzeň a.s., které dlouhodobě zajišťovaly dopravní obslužnost v celém plzeňském regionu. "Z důvodu nesplnění podmínky zajištění zadavatelem požadované jistiny byl vyřazen uchazeč ČSAD autobusy Plzeň," uvedla dnes mluvčí.

V následné elektronické aukci kraj podle mluvčí požadoval snížení ceny, na níž společnost Arriva přistoupila. Původní cena 42,71 Kč bez DPH za jeden kilometr byla snížena na 42,12 Kč pro oblast Plzeňský kraj - jih. Snížením této ceny ušetří kraj ročně zhruba šest milionů korun. Pro oblast sever byla původní cena 42,59 Kč bez DPH za kilometr snížena na 41,32 Kč. Pro tuto oblast bude pak úspora pro kraj zhruba deset milionů korun ročně. "Zmíněné ceny jsou průměrné po dobu trvání zakázky. V prvním roce bude cena za kilometr pro oblast jih 39,40 Kč, pro oblast sever 38,70 Kč. Příjmy z jízdného půjdou Plzeňskému kraji.

"V elektronické aukci se nám podařilo snížit cenu za kilometr u autobusové dopravy v obou oblastech a tím ušetřit zhruba 16 milionů ročně a zajistit autobusovou dopravu na území celého kraje," uvedl náměstek hejtmana pro dopravu Pavel Čížek (STAN).

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (14.7 + 48.3) *

Zpět na přehled