Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je středa 21. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Rada H. Králové doporučila dohodu v kauze černých staveb CTP

Rada H. Králové doporučila dohodu v kauze černých staveb CTP

Rada H. Králové doporučila dohodu v kauze černých staveb CTP

6.3.2019 12:00, Zdroj: ČTK

Hradec Králové - Radní Hradce Králové doporučili zastupitelstvu schválit dohodu o narovnání s developerskou společností CTP Invest, která na okraji Hradce Králové bez stavebního povolení rozestavěla dvě skladové haly. Firma by jako kompenzaci měla městu dát 15 milionů korun. Město společnosti dá souhlas s využitím městských pozemků pro přístupovou cestu k halám. Zastupitelé o dohodě budou jednat 12. března. Novinářům to dnes řekl náměstek primátora Jiří Bláha (ODS).

Za peníze od CTP by město podle něj mohlo například dostavět chodník a cyklostezku podél ulice Bratří Štefanů, která vede k rozestavěnému areálu CTP. Zajištěním městských pozemků pro přístupovou cestu se firmě otevře cesta k získání dodatečného stavebního povolení pro rozestavěné haly.

Hlasování radních o návrhu dohody o narovnání nebylo jednoznačné. Z deseti radních se pro dohodu vyslovilo sedm. Vzhledem k tomu, že vládnoucí trojkoalice ANO, ODS a Změny pro Hradec disponuje v zastupitelstvu nejtěsnější většinou 19 hlasů, bude zřejmě ke schválení dohody potřeba i hlasů z řad opozičních zastupitelů.

Koalice nemá pro hlasování v kauze CTP dohodu na jednotném hlasování. "Necháme naše koaliční zastupitele hlasovat podle jejich svědomí. Když někteří proti tomu celou dobu vystupovali, bylo by zvláštní, kdyby najednou názor změnili," řekl primátor Alexandr Hrabálek (za ODS). S opozicí se koalice podle něj na hlasování nedomlouvá. Z únorového setkání zastupitelů se zástupci firmy CTP však podle primátora nebyl cítit jednoznačný odpor proti přijetí dohody.

CTP Invest haly rozestavěla u výpadovky na Ostravu od podzimu 2014 do března 2015. Její následné snahy získat dodatečné povolení zatím neměly úspěch. Firma dosud proinvestovala 270 milionů, na pokutách za stavbu bez povolení zaplatila zhruba 1,3 milionu korun. Radnice postup CTP při stavbě hal bez povolení nadále označuje jako vysoce nestandardní a neseriózní. Firma při snaze se s městem dohodnout letos stáhla žalobu, kterou v únoru 2017 podala na město.

Hradecké zastupitelstvo se v minulém volebním období kauzou zabývalo několikrát, dohodu s firmou zastupitelé vždy odmítli. Nynější zastupitelstvo vzešlé z loňských voleb případ ještě na stole nemělo.

Firma CTP již v minulosti peníze městu na veřejně prospěšné účely za udělení souhlasu neúspěšně nabídla. Vysloužila si za to trestní stíhání, když policie firmu podezírala z podplácení. Krajské státní zastupitelství později stíhání zastavilo, protože se neprokázalo protiprávní jednání. Zároveň se tím otevřel prostor k dalším jednáním o vyřešení celé kauzy.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (7.4 + 36.8) *

Zpět na přehled