Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pondělí 26. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Rada Českého rozhlasu bude vybírat dočasného nástupce Duhana

Rada Českého rozhlasu bude vybírat dočasného nástupce Duhana

Rada Českého rozhlasu bude vybírat dočasného nástupce Duhana

21.10.2015 03:07, Zdroj: ČTK

Praha - Rada Českého rozhlasu má dnes na programu výběr prozatímního generálního ředitele, který rozhlas povede dočasně po odchodu Petera Duhana. V případě, že se radní na kandidátovi neshodnou, může se volba přesunout na listopadové zasedání. Pokračovat má také diskuse o možném porušení zákona ze strany odcházejícího šéfa ČRo.

"Na programu máme volbu prozatímního generálního ředitele, která může být případně odložena až do 2. listopadu," uvedl místopředseda Jiří Vejvoda. Kandidáty mohou radní navrhovat ještě na dopoledním uzavřeném zasedání. Zatím lze očekávat, že prozatímní ředitel bude zvolen zevnitř rozhlasu.

Podle informací dnešního deníku E15 by mezi kandidáty mohli být nynější šéf odboru techniky Karel Zýka a Duhanův náměstek pro regionální vysílání Jan Menger. Kandidovat na prozatímního ředitele by neměl dosavadní Duhanův náměstek a jeho statutární zástupce René Zavoral, podle pravidel by se pak totiž nemohl stát řádným ředitelem, píše E15.

Dalším bodem schůze je vyhlášení podmínek otevřeného tendru na řádného generálního ředitele. Kandidáty na prozatímního šéfa radní zřejmě vyzvou k tomu, aby se tendru na řádného generálního ředitele neúčastnili. "Rozhodně to nemůže být podmínka. Byl by to takový náš bod, podle kterého bychom prozatímního ředitele také posuzovali," řekl Vejvoda.

Duhan před dvěma týdny oznámil rezignaci ke 3. listopadu. Uvedl, že ho k rezignaci vedou zdravotní důvody a zmínil také údajný tlak ze strany některých členů Rady ČRo a dozorčí komise.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (39.2 + 36.0) *

Zpět na přehled