Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pondělí 26. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Rada Českého rozhlasu bude volit nového generálního ředitele

Rada Českého rozhlasu bude volit nového generálního ředitele

Rada Českého rozhlasu bude volit nového generálního ředitele

20.1.2016 03:05, Zdroj: ČTK

Praha - Rada Českého rozhlasu (ČRo) dnes zřejmě zvolí nového generálního ředitele tohoto veřejnoprávního média. O místo soupeří děkan Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy Jakub Končelík, vedoucí právník Psychiatrické nemocnice Bohnice Tomáš Němeček, náměstek ČRo pro program a vysílání René Zavoral, ředitel portfolia strategických projektů a finančního řízení České spořitelny Michael Kralert a bývalý ředitel divize Euro a E15 vydavatelství Mladá fronta Tomáš Skřivánek.

Pětice finalistů vzešla v prosinci v prvním kole z 26 platných přihlášek. Předtím rada pět přihlášek vyřadila kvůli formálním nedostatkům. Dnes bude rada rozhodovat na základě veřejného představení rozvojových projektů jednotlivých kandidátů.

Nový generální ředitel ve funkci nahradí Petera Duhana, který rezignoval loni v říjnu. Odchodu předcházely dohady o nezákonném zaměstnávání jeho syna nebo některých bývalých radních. ČRo od té doby řídí prozatímní ředitel Karel Zýka. Ten se do tendru také přihlásil, ale se svým projektem nepostoupil.

Český rozhlas bude letos hospodařit s vyrovnanými příjmy a výdaji ve výši 2,193 miliardy korun. Zaměstnává asi 1500 lidí.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (6.0 + 26.5) *

Zpět na přehled