Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 25. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Rada bude vybírat dočasného nástupce Duhana, volbu může i odložit

Rada bude vybírat dočasného nástupce Duhana, volbu může i odložit

Rada bude vybírat dočasného nástupce Duhana, volbu může i odložit

20.10.2015 16:04, Zdroj: ČTK

Praha - Rada Českého rozhlasu má ve středu na programu výběr prozatímního generálního ředitele, který rozhlas povede dočasně po odchodu Petera Duhana. V případě, že se radní na kandidátovi neshodnou, se může volba přesunout na listopadové zasedání. ČTK to dnes řekl místopředseda rady Jiří Vejvoda. Pokračovat má také diskuse o možném porušení zákona ze strany odcházejícího šéfa ČRo.

"Na programu máme volbu prozatímního generálního ředitele, která může být případně odložena až do 2. listopadu," řekl Vejvoda. To by nastalo v případě, že se radní na osobě pro tříměsíční post neshodnou. Kandidáty mohou navrhovat ještě na dopoledním uzavřeném zasedání. Zatím lze podle Vejvody očekávat, že prozatímní ředitel bude zvolen zevnitř rozhlasu. Podle dostupných informací by mezi těmito kandidáty mohli být současní náměstci pro program a vysílání René Zavoral a pro regionální vysílání Jan Menger.

Dalším bodem schůze je vyhlášení podmínek otevřeného výběrového řízení na řádného generálního ředitele. Vejvoda potvrdil informace serveru Digizone.cz, že radní mohou kandidáty na prozatímního šéfa vyzvat k tomu, aby se neúčastnili tendru na řádného generálního ředitele. "Rozhodně to nemůže být podmínka. Byl by to takový náš bod, podle kterého bychom prozatímního ředitele také posuzovali," řekl ČTK Vejvoda.

Veřejné zasedání rady, které začíná ve 14:00, se vrátí k tématu, na něž se při poslední schůzi vzhledem k Duhanově rezignaci nedostalo. "Bude pokračovat diskuse o porušování zákona ze strany generálního ředitele," řekl místopředseda rady. Radní by měli posuzovat podezření, zda Duhan porušil zákon tím, že v rozhlasu pracoval jeho syn Andrej. Tématem zřejmě bude také spolupráce bývalého předsedy rady Tomáše Ratiborského s rozhlasem po uplynutí jeho mandátu radního.

Součástí jednání má být i projednání konkurenční doložky generálního ředitele, která Duhanovi přisuzuje výplatu deseti platů, tedy více než dvou milionů korun. Podle dřívějších vyjádření rady tato částka zřejmě bude muset být vyplacena s ohledem na uzavřenou pracovní smlouvu.

Duhan před dvěma týdny oznámil rezignaci ke 3. listopadu. Uvedl, že ho k rezignaci vedou zdravotní důvody a zmínil také údajný tlak ze strany některých členů Rady ČRo a dozorčí komise.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (36.7 + 16.8) *

Zpět na přehled