Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pondělí 26. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Půlmilionovu pokutu pro Děčín za regulaci hazardu bude řešit soud

Půlmilionovu pokutu pro Děčín za regulaci hazardu bude řešit soud

Půlmilionovu pokutu pro Děčín za regulaci hazardu bude řešit soud

18.7.2018 14:59, Zdroj: ČTK

Brno - Město Děčín podalo u Krajského soudu v Brně žalobu proti pokutě 499.000 korun, kterou mu uložil za vyhlášku týkající se regulace hazardu Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). ČTK to dnes potvrdila mluvčí soudu Eva Lásková. O odkladný účinek žaloby město nezažádalo, proto musí pokutu zaplatit.

Pokutu za porušení pravidel hospodářské soutěže dostalo město Děčín kvůli vyhlášce účinné od 8. června 2013 do 7. října 2016, kterou povolilo provozování určitých sázkových her, loterií a jiných podobných her pouze v kasinech na adresních místech uvedených v příloze této vyhlášky. Regulovalo i počet výherních hracích přístrojů.

Úřad pokutu udělil v srpnu 2017, město poté podalo rozklad k předsedovi úřadu a ten letos v květnu prvoinstanční rozhodnutí potvrdil.

"Výběr adresních míst a stanovení maximálního počtu povolených výherních hracích přístrojů přitom nebylo provedeno na základě objektivních, nediskriminačních a předem známých kritérií," uvedl ve svém rozhodnutí předseda ÚOHS Petr Rafaj.

Děčínská radnice ve svém odvolání namítala možné porušení ústavou zakotveného práva obcí na samosprávu. ÚOHS to ale odmítl s tím, že nezpochybňuje právo obcí vydávat obecně závazné vyhlášky, zasahuje prý ale tam, kde byla narušena soutěž.

Vyhláškami měst a obcí se úřad zabývá od konce roku 2012, kdy v této oblasti dostal novou kompetenci.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Známka: 5, počet hlasů: 1.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (27.4 + 17.8) *

Zpět na přehled