Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 22. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Půlmiliardovou stavbu kanalizací v Jihlavě brzdí odvolání firmy

Půlmiliardovou stavbu kanalizací v Jihlavě brzdí odvolání firmy

Půlmiliardovou stavbu kanalizací v Jihlavě brzdí odvolání firmy

11.6.2010 16:52, Zdroj: ČTK

Zahájení přestavby kanalizací za víc než půl miliardy korun v Jihlavě se oddaluje kvůli průtahům ve výběrovém řízení na stavební firmu. Jeden z neúspěšných účastníků se odvolal k Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže, řekl dnes novinářům jihlavský primátor Jaroslav Vymazal. Zpoždění výstavbu ohrožuje, protože kvůli slíbené evropské dotaci by měla být hotova do konce příštího roku. Aby se to stihlo, měly by podle primátora práce začít nejpozději v červenci.

"Pokud se nezačne v červenci, v srpnu už je asi pozdě," konstatoval primátor. Projekt se připravuje několik let, provázela ho už celá řada těžkostí. Podle Vymazala je tato investice důležitá pro další rozvoj města. Dotace se ale bude vztahovat jen na faktury vystavené do konce příštího roku. Po tomto termínu by náklady musel platit investor. "A to nejde o tisíce ani o miliony, ale tady jde o stovky milionů," shrnul.

Projekt na přestavbu jihlavských kanalizací se chystá asi šest let, původně měl být dokončen už v tomto roce. Loni na podzim však byly přípravy zastaveny. I tehdy se protáhlo výběrové řízení na dodavatele kvůli odvolání jedné z neúspěšných firem a potíže působilo i plánované vystoupení Jihlavy ze svazu vodovodů a kanalizací, který figuruje v roli investora.

Obě strany se letos na jaře k projektu vrátily, protože Evropská komise umožnila prodloužení termínu na provedení stavebních prací o rok. Jihlavští zastupitelé odhlasovali potřebnou finanční spoluúčast města v polovině dubna.

Projekt se týká rekonstrukce a stavby kanalizací a zlepšení dodávek pitné vody pro obyvatele Jihlavy. Město na něj přidá kolem 200 milionů korun. Z evropských a národních dotačních programů by mělo plynout přes 300 milionů. Akce má navázat na projekt za 430 milionů korun, který byl s podporou EU uskutečněn v Jihlavě v letech 2004 až 2007. Obsahoval modernizaci čistírny odpadních vod a kanalizační sítě.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (0.5 + 22.3) *

Zpět na přehled