Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 25. 5. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » První věřitel lyžařského MS uspěl u libereckého soudu

První věřitel lyžařského MS uspěl u libereckého soudu

První věřitel lyžařského MS uspěl u libereckého soudu

4.11.2010 15:00, Zdroj: ČTK

Okresní soud v Liberci dal za pravdu prvnímu věřiteli lyžařského šampionátu. Organizační výbor musí zaplatit 76.000 korun plzeňské firmě Daruma, které jí dluží za označení informačního systému Liberce logy šampionátu. Informuje o tom dnešní liberecká příloha Mladé fronty Dnes (MfD). Žaloba není poslední, zaplacení svých dluhů se domáhá dalších 16 věřitelů. Tři žaloby projedná soud v Liberci, ostatní Obvodní soud pro Prahu 8.

Daruma s žalobou uspěla, přestože se právníci žalovaného občanského sdružení snažili dluh zpochybnit. Podle nich firma nedostatečně doložila, že reklamou osadila skutečně všechny vývěsky. "Tento názor jsem s nimi nesdílel s ohledem na předchozí chování organizačního výboru. Zaplatili první fakturu na mnohem vyšší částku. To spolu s dalšími provedenými důkazy odůvodnilo závěr, že žalobě lze vyhovět," komentoval rozhodnutí soudce Okresního soudu v Liberci Petr Hoček. Rozsudek zatím není pravomocný, právníci organizačního výboru se pravděpodobně odvolají.

Jisté není ani to, zda Daruma své peníze vůbec kdy uvidí. Občanské sdružení je v likvidaci a podle serveru Týden zřejmě skončí v insolvenčním řízení. Podání návrhu na jeho zahájení je otázkou nejbližších dnů, uvedl server. Pokud tak neučiní likvidátor pořadatelského občanského sdružení (OC FIS) Ivan Brambaški, udělají to věřitelé. Insolvenční řízení je podle Týdne logickým důsledkem stažení vládního návrhu ministra školství Josefa Dobeše, aby stát a město Liberec společně zaplatily 75 milionů korun z dluhu, který po šampionátu zbyl. Zahájení insolvenčního řízení by zastavilo všechna další soudní jednání.

Organizační výbor hospodařil s rozpočtem přes 632 milionů korun, šampionát skončil dluhem 108 milionů bez penále. Zaplacení svých faktur se u soudů domáhá 17 věřitelů. O největší částku, celkem 8,75 milionu korun, se soudí Technická univerzita v Liberci. Organizační výbor jí dluží za pronájem vysokoškolských kolejí a menzy. Půl milionu požaduje Český hydrometeorologický ústav. Ve výčtu nechybí cestovní kancelář, firma, která zajišťovala bezpečnostní služby, nebo catering. K největším věřitelům patří liberecký dopravní podnik, pořadatelé mu nezaplatili 21 milionů korun za dopravu při šampionátu. Peníze však žalobou nevymáhá.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Známka: 3, počet hlasů: 2.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (18.9 + 41.7) *

Zpět na přehled