Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 21. 6. 2018

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » První část demolice stadionu v H. Králové bude stát 2,9 mil.

První část demolice stadionu v H. Králové bude stát 2,9 mil.

První část demolice stadionu v H. Králové bude stát 2,9 mil.

12.9.2017 15:30, Zdroj: ČTK

Hradec Králové - První část demolice fotbalového Všesportovního stadionu v Hradci Králové bude stát 2,89 milionu korun bez DPH. Původně radnice počítala s pěti miliony korun. Demolici udělá sdružení firem SOVIS CZ a BAUSET CZ, které by s ní mělo být hotové do konce letošního roku. ČTK to dnes řekl mluvčí radnice Petr Vinklář. Demolicí fakticky začne dlouho připravovaná výstavba moderní fotbalové arény za 550 milionů korun bez DPH.

Demolice se bude týkat střechy, sedaček a dalších nadzemních částí sypané západní tribuny stadionu. Postup prací se přizpůsobí programu domácích zápasů hradeckých druholigových fotbalistů. V další fázi demolice, která bude již součástí zakázky na stavbu nového stadionu, se bude odvážet i val pod západní tribunou.

Pro stavbu nového stadionu zatím město získalo dvě ze tří potřebných stavebních povolení. Radnice má povolení na samotný stadion a také má povolení ke stavbě od vodoprávního úřadu. Ještě jí chybí povolení od silničního úřadu pro napojení arény na okolní komunikace.

Současně město připravuje prováděcí dokumentaci, která bude výchozím podkladem pro tendr na stavební firmu na stadion. Zahájení stavby stadionu se předpokládá v roce 2018.

Nová fotbalová aréna má mít kapacitu téměř 10.000 sedících diváků, nynější Všesportovní stadion z roku 1960 je určený pro 7000 diváků. Nejvýraznější stavbou se stane nová západní tribuna, která vznikne na místě současné sypané tribuny. Zachováno bude i typické osvětlení hrací plochy čtyřmi takzvanými lízátky, i když v modernizované podobě.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (24.1 + 3.1) *

Zpět na přehled