Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 20. 6. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Protikorupční policie propustila exposlance Hrbatu,obviněn nebyl

Protikorupční policie propustila exposlance Hrbatu,obviněn nebyl

Protikorupční policie propustila exposlance Hrbatu,obviněn nebyl

19.5.2016 10:55, Zdroj: ČTK

Praha - Protikorupční policie propustila bývalého poslance Michaela Hrbatu, kterého zadržela po úterním zásahu ve firmě Techniserv. Informoval o tom zpravodajský server Euro. Policie podle serveru zadržela ještě jednoho muže, i toho prý propustila. Obviněni podle serveru muži nebyli.

"Byl jsem propuštěn bez obvinění," řekl Hrbata Euru. Podle webu jde o podezření ze sjednání výhody při zadání veřejné zakázky. Firma Techniserv případ komentovat nechce. Mluvčí protikorupční policie Jaroslav Ibehej v úterý pouze potvrdil, že v "Praze probíhají úkony trestního řízení", podrobnosti však neuvedl.

Hrbata působil jako náměstek ministra obrany Alexandra Vondry (ODS). Na starosti měl školství a personalistiku, jeho hlavním úkolem byla tvorba kariérního řádu pro vojáky. Byl také členem dozorčí rady Českých drah. Po odchodu z ministerstva obsadil v červnu 2013 nově vzniklé místo na Univerzitě obrany v Brně, stal se zástupcem rektora pro investiční rozvoj. Na začátku předloňského roku bylo však jeho místo zrušeno.

Techniserv figuroval v kauze bývalého náměstka ministerstva práce a sociálních věcí Vladimíra Šišky. Podle policie Šiška spolu s představiteli společnosti Fujitsu Technology Solutions a členy managementu Techniservu a dalších tří firem uzavřeli dohodu, že obejdou povinnost vyhlásit soutěž a rozdělí trh s výplatou dávek. Státní zástupce stíhání některých lidí zastavil, pražský městský soud se případem začne zabývat v červnu.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (44.0 + 8.3) *

Zpět na přehled