Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 25. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Proti pokutě ÚOHS se odvolalo Zařízení služeb pro MV

Proti pokutě ÚOHS se odvolalo Zařízení služeb pro MV

Proti pokutě ÚOHS se odvolalo Zařízení služeb pro MV

29.8.2011 09:45, Zdroj: ČTK

Státní příspěvková organizace Zařízení služeb pro Ministerstvo vnitra se odvolala proti půlmilionové pokutě, kterou dostala v srpnu od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) za údajné chyby v tendrech na praní a chemické čištění prádla. ČTK to řekl předseda ÚOHS Petr Rafaj. Případ bude nyní řešit jeho rozkladová komise
 

Podle zatím nepravomocného rozhodnutí ÚOHS příspěvková organizace Zařízení služeb pro Ministerstvo vnitra uzavírala smlouvy za více než 80 milionů korun aniž vypsala řádné zadávací řízení. Postup zadavatele údajně narušil závažným způsobem soutěžní prostředí. Zadavatel o svém záměru uzavřít smlouvu na praní a chemické čištění prádla informoval pouze omezený počet předem vybraných subjektů. "Nezabezpečil volnou a efektivní soutěž o zakázku," uvedl již dříve předseda ÚOHS Petr Rafaj. 
 

Výběrové řízení podle něj nebylo vypsáno v režimu zákona o veřejných zakázkách. "Zadavatel si přitom musel být vědom skutečnosti, že částky vydávané každoročně na praní a čištění prádla výrazně přesahují limit pro nadlimitní veřejnou zakázku," uvedl Rafaj. 
 

Zařízení služeb pro Ministerstvo vnitra podle něj mělo použít některý ze zákonem stanovených typů zadávacích řízení. Zvolený postup přitom mohl podstatným způsobem ovlivnit výběr nejvhodnější nabídky. Zadavatel uzavřel v březnu 2008 tříletou smlouvu na praní a chemické čištění prádla se společností DOČISTA, a.s.
 

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (19.1 + 8.5) *

Zpět na přehled