Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 18. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Prodejci vody v barelech byli potrestáni za kartelovou dohodu

Prodejci vody v barelech byli potrestáni za kartelovou dohodu

Prodejci vody v barelech byli potrestáni za kartelovou dohodu

3.7.2017 13:36, Zdroj: ČTK

Brno - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) potrestal prodejce balené vody v barelech pokutami za kartel. Dohromady mají společnosti Crystalis a AQUARA zaplatit téměř půl milionu Kč. Pokuty jsou pravomocné, uvedl dnes úřad v tiskové zprávě.

Firmy si od prosince 2014 do začátku února 2015 rozdělovaly zákazníky tak, aby nedocházelo k jejich vzájemnému přebírání výhodnějšími obchodními nabídkami. "Uzavřely a plnily tímto způsobem zakázanou cílovou dohodu o rozdělení trhu," uvedl předseda ÚOHS Petr Rafaj.

Dalšího deliktu se podle něj firmy dopustily už v roce 2008, kdy prostřednictvím vzájemných kontaktů a výměny informací slaďovaly podání nabídek do výběrového řízení Krajského úřadu Středočeského kraje. "Takto sladěné nabídky skutečně podaly, čímž ovlivnily výsledek výběrového řízení a narušily tak hospodářskou soutěž," dodal Rafaj.

AQUARA dostala pokutu 273.000 Kč a Crystalis má zaplatit 206.000 Kč. Obě firmy s úřadem spolupracovaly a v konečném výsledku jim byly pokuty sníženy o pětinu.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (43.1 + 22.4) *

Zpět na přehled