Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je středa 19. 6. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Problémy s provedením maturit by mohla mít desítka škol

Problémy s provedením maturit by mohla mít desítka škol

Problémy s provedením maturit by mohla mít desítka škol

18.4.2011 15:43, Zdroj: ČTK

Dva týdny před spuštěním státních maturit odhalilo ministerstvo školství deset středních škol, které by mohly mít s provedením zkoušek problémy. Tyto školy třeba nekomunikují s ministerstvem, nezúčastnily se podzimní generálky nebo nedávného technického ověřování. Náměstek ministra Ladislav Němec dnes novinářům řekl, že na těchto školách bude proto u maturit nejspíš dozorovat školní inspekce. Při nedávné technické generálce se navíc projevily chyby ve 457 případech, nefungovaly tiskárny a špatně se vytiskla maturitní vysvědčení. 
   

 Do maturit také zřejmě nezůstane v křesle ministra školství Josef Dobeš (VV), premiér Petr Nečas (ODS) totiž navrhuje jeho odvolání. 
   

 Podle náměstka Němce je v maturitních ročnících problematických škol asi 450 studentů. O které školy konkrétně jde, ale nechtěl prozradit, prý jsou ale mezi nimi čtyři gymnázia a školy zřizované ministerstvem, krajem i soukromé. Podle informací ČTK je na seznamu například pražská Konzervatoř a ladičská škola Jana Deyla. 
    

Zdárný průběh zkoušek by mohly zkomplikovat i technické chyby. Při dubnovém testování, kterého se zúčastnilo 1264 škol, se vyskytly chyby ve 457 případech. Kromě nefunkčních tiskáren byla také špatně vytištěna maturitní vysvědčení nebo se učitelé nemohli dostat do elektronického systému. Pro studenty ministerstvo připravilo asi dvacetistránkového průvodce maturitou. V ní by měli najít odpovědi na případné nejasnosti. 
   

 Na zajištění logistiky a digitalizace zkoušek vyhrála firma Logica třísetmilionový tendr. Pokud by se vyskytly podobné chyby i při ostrých maturitách, firma by podle ředitele centra pro přípravu maturit CERMAT Pavla Zeleného platila sankce v řádu milionů korun. 
    

Nové zkoušky dospělosti se připravovaly 14 let, spuštění vyjde na stamiliony.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (44.8 + 42.4) *

Zpět na přehled