Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 22. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Přívoz kvůli opravě mostu ve Štětí přijde na 40 milionů Kč

Přívoz kvůli opravě mostu ve Štětí přijde na 40 milionů Kč

Přívoz kvůli opravě mostu ve Štětí přijde na 40 milionů Kč

14.3.2019 13:52, Zdroj: ČTK

Ústí nad Labem - Přívoz, který bude po dobu rekonstrukce mostu přes řeku Labe přepravovat obyvatele Štětí na vlakové nádraží v Hněvicích na Litoměřicku, bude stát 40 milionů korun. Přívoz bude v provozu od 1. dubna, oprava mostu přes řeku potrvá do konce června příštího roku. Na tiskové konferenci to dnes řekl hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček (KSČM).

"Provoz v úseku Štětí a Hněvice bude po celou dobu rekonstrukce mostu nahrazen přívozem," řekl hejtman Bubeníček. Ústecký kraj na tuto zakázku vyhlásil tendr, přihlásila se jen jedna společnost s cenou 40 milionů korun.

Ústecký kraj také řešil, od kdy do kdy by měl přívoz jezdit. "Nechali jsme si udělat průzkum odborem dopravy, abychom zjistili, kolik lidí jezdí hned tím prvním spojem, a zjistili jsme, že je jich asi deset. Proto první přívoz pojede ve 04:20," upřesnil hejtman. Přívoz bude jezdit do 23:00. Stavba mostu zkomplikuje dopravu v regionu a prodlouží čas cestování některými spoji. O tom, jak autobusové i vlakové linky pojedou, se mohou lidé informovat na krajském webu nebo autobusových zastávkách. Potíže budou mít i ostatní motoristé, protože nejbližší mosty přes Labe jsou až v Mělníku nebo Roudnici nad Labem.

Stavba mostu přijde na 186 milionů korun a realizovat ji bude firma Strabag, která vyhrála výběrové řízení. ČTK to řekla mluvčí Ústeckého kraje Lucie Dosedělová. Podstatnou část, více než 150 milionů korun, uhradí Ústecký kraj. Dalších 7,5 milionu zaplatí město Štětí, které má přes most vlastní cyklostezku. Pět milionů korun přidají i papírny, společnost Mondi Štětí, které most využívají. Oprava je pro ně důležitá, neboť nyní nesmí nákladní auta přes most vůbec přejíždět. Součástí stavby bude i oprava vlečky, napojení na silnici a změna dopravního uspořádání na straně města tak, aby automobilový provoz byl odveden mimo obytnou zástavbu.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (21.6 + 14.6) *

Zpět na přehled