Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je úterý 24. 4. 2018

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Přístavba smečenské základní školy má začít letos

Přístavba smečenské základní školy má začít letos

Přístavba smečenské základní školy má začít letos

15.5.2017 15:00, Zdroj: ČTK

Smečno (Kladensko) - Přístavba základní školy ve Smečně na Kladensku má začít letos a bude stát přes 30 milionů korun. Přínosem bude i nová jídelna, protože ta současná je mimo školní areál, děti do ní musí docházet téměř kilometr a přechází při tom silnici druhé třídy, kde je hustý provoz, řekla dnes ČTK starostka Smečna Pavla Štrobachová.

Nyní má škola kapacitu 400 žáků, přístavbou přibudou čtyři nové třídy a kuchyně s jídelnou. "Ve stávající jídelně a kuchyni jsou už nevyhovující podmínky, pracovní i prostorové," uvedla Štrobachová. Nová jídelna bude mít okamžitou kapacitu 80 míst, snadno se v ní tak během poledních hodin vystřídají všechny děti, protože třídy končí výuku v různé časy.

Město nyní dokončuje projekt, většinu nákladů pokryje dotace ministerstva financí. V nejbližší době začne příprava stavebního povolení a podkladů pro vypsání tendru.

Město loni nechalo u školy postavit tělocvičnu, která přišla na téměř 22 milionů korun. Slouží pro výuku tělovýchovy, různým kroužkům i veřejnosti.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (12.1 + 21.4) *

Zpět na přehled