Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 25. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Příspěvková organizace ministerstva dostala od ÚOHS pokutu

Příspěvková organizace ministerstva dostala od ÚOHS pokutu

Příspěvková organizace ministerstva dostala od ÚOHS pokutu

31.8.2016 13:34, Zdroj: ČTK

Brno - Příspěvková organizace Zařízení služeb pro Ministerstvo vnitra dostala od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) pokutu 800.000 korun. Je za bourání garáží na Veleslavíně za 51 milionů korun. Zakázku zadala bez soutěže. Pokutu nyní potvrdil i předseda ÚOHS Petr Rafaj. ČTK to zjistila z webu úřadu. Zakázku už dříve kritizoval Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ).

Příspěvková organizace Zařízení služeb pro Ministerstvo vnitra podepsala v roce 2013 smlouvu na bourání garáží se společností PRAGOTRADE spol. s r.o. Podle úřadu ale tak postupovat neměla a měla vypsat tendr.

Příspěvková organizace se hájila mimo jiné tím, že objekt byl v kritickém stavu. Antimonopolní úřad to jako argument odmítl, protože o tom už organizace věděla díky posudku znalce z roku 2012. Měla proto dost času na to, aby soutěž vypsala. Rafaj také ponechal pokutu ve stejné výši, jakou ji stanovili jeho podřízení.

Stejné chyby objevila i letos zveřejněná kontrola NKÚ. Příspěvková organizace podle kontrolorů navíc nevymáhá dostatečně své pohledávky. Kontroloři prověřili majetek za 1,2 miliardy korun a náklady a výnosy za více než 76 milionů korun.

Zařízení služeb zařizuje rovněž praní prádla pro ministerstvo, v letech 2013 až 2015 za tyto služby zaplatilo více než 11,5 milionu korun. Zakázky ale podle NKÚ dělilo tak, aby se vešly do podlimitní zakázky, a nezohlednilo celkové náklady, které ročně v rámci celé republiky hradilo.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (10.4 + 10.6) *

Zpět na přehled