Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 24. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Při výstavbě bytového domu v Úholičkách byl porušen zákon

Při výstavbě bytového domu v Úholičkách byl porušen zákon

Při výstavbě bytového domu v Úholičkách byl porušen zákon

3.8.2010 07:39, Zdroj: ČTK

Středočeská obec Úholičky má zaplatit pokutu 50.000 korun za opakované porušení zákona o veřejných zakázkách při výstavbě bytového domu s malometrážními byty. ČTK to dnes řekl předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj. Obec se podle něj provinila tím, že zakázku na dodatečné stavební práce zadala v jednacím řízení bez uveřejnění, přestože zákon tento postup neumožňoval. Obec podle starosty Tomáše Diviny s rozhodnutím ÚOHS nesouhlasí a odvolá se k předsedovi ÚOHS.

"Pokládám to za perzekuci ze strany antimonopolního úřadu," řekl ČTK Divina.

Důvodem zadání veřejné zakázky byly nedostatky zjištěné v projektové dokumentaci stavby a požadavky vyplývající z požární zprávy a vyjádření Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje. Zadavatel nevypisoval výběrové řízení a uzavřel dodatek ke smlouvě přímo se společností FISA, s. r. o..

"Dalšího pochybení se obec dopustila rozdělením původní veřejné zakázky, když bez předchozího zadávacího řízení uzavřela se stejnou společností další smlouvu o dílo a její dodatek," uvedl předseda antimonopolního úřadu Petr Rafaj. Předmětem smlouvy byly opět stavební práce spojené s výstavbou téhož bytového domu. Podle antimonopolního úřadu měla obec vyhlásit standardní zadávací řízení, do kterého by se mohlo přihlásit více uchazečů.

Zakázku na výstavbu bytového domu ÚOHS v minulosti již jednou prošetřoval a uložil sankci 70.000 korun. Stavba bytového domu byla financována z dotace ministerstva pro místní rozvoj v hodnotě 19 milionů korun. Jmenované zakázky jsou z let 2004 a 2007.

Projekt výstavby bytového domu řešily i soudy. Starosta obce Tomáš Divina byl obžalován z úvěrového podvodu a zneužití pravomoci veřejného činitele. Činů se podle obvinění dopustil tím, že nechal z dotací Státního fondu rozvoje bydlení postavit bytový dům na pozemku, který nepatřil obci, což byla jedna z podmínek pro získání peněz.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (28.1 + 35.4) *

Zpět na přehled