Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 25. 5. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Při technické generálce maturit v pětině škol nefungoval tisk

Při technické generálce maturit v pětině škol nefungoval tisk

Při technické generálce maturit v pětině škol nefungoval tisk

11.4.2011 20:50, Zdroj: ČTK

Při technické generálce maturit se vyskytly potíže s tiskárnami na pětině škol. Dodavatelská firma Logica nyní posílá školám omluvu. Novinářům to dnes řekl šéf centra pro přípravu maturit CERMAT Pavel Zelený. Maturity startují v květnu, při říjnové generálce bylo špatně vyhodnoceno 12.000 testů. Do maturit ale zřejmě nezůstane v křesle ministra školství Josef Dobeš (VV), premiér Petr Nečas (ODS) dnes donesl na Hrad návrh na jeho odvolání
 

"Zhruba na 20 procentech se ukázalo, že, zjednodušeně, tiskárna nefunguje," řekl dnes Zelený. Jednou z příčin prý může být to, že zaměstnancům škol nebylo dostatečně vysvětleno, jak zapojit kabely. Zelený ale upozornil, že problémy s tiskem a naskenováním testů mohla dodavatelská firma řešit rychleji. Firma Logica, která na zajištění logistiky a digitalizace zkoušek vyhrála třísetmilionový tendr, proto nyní posílá školám omluvný mail. 
 

"Není to nic fatálního, rozhodně to nic neohrožuje," uklidňoval ale Zelený. Do maturit prý posílí linku na pomoc školám na 80 pracovníků. Problémy technického rázu se prý budou řešit průběžně buď na dálku, nebo zajedou technici přímo do škol. 
 

Zdárný průběh maturit by mohlo ovlivnit i odvolání ministra školství Dobeše. Nečas své rozhodnutí vysvětlil koncem minulého týdne tím, že nechce, aby ve vládě zůstávali lidé napojení na bezpečnostní agenturu ABL rodiny Víta Bárty (VV). Dobešovi navíc vytkl "hlemýždí tempo" reformy vysokých škol. 
 

Dobeš i Zelený se ale dnes nechali slyšet, že start maturit by neohrozil ani případný odchod ministra školství. "Projekt je připravený z 99,5 procenta," konstatoval Zelený. Dodal však, že případné odvolání ministra těsně před spuštěním maturit by nebylo šťastné. Nové zkoušky dospělosti se připravovaly 14 let, spuštění vyjde na stamiliony. 
 

CERMAT dnes také na webu www.novamaturita.cz spustil online diskuzi pro žáky a rodiče, kam se mohou se svými dotazy obracet na pracovníky centra. Zároveň zde budou zveřejněny další cvičné sady testů z češtiny a cizích jazyků, které mohou studenti využít při učení se na maturity. 
 

Ministerstvo také při přípravě maturit přišlo na to, že soukromá Střední škola informatiky a podnikání v pražských Petrovicích ignoruje požadavky související s novými zkouškami dospělosti. Ředitel nezajistil zadavatele ani hodnotitele testů, asi sedm z 12 maturantů denního studia odešlo v průběhu roku na jinou školu. "Jako kladný dopad státní maturity vidím fakt, že nám dokáže odhalit takové prazvláštní anomálie a tato škola anomálií v určitém pohledu určitě je," uvedl náměstek ministra pro regionální školy Ladislav Němec.
 

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (48.6 + 27.4) *

Zpět na přehled