Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pondělí 20. 5. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Přeznačení silnic na dálnice přiláká investory, tvrdí Dobeš

Přeznačení silnic na dálnice přiláká investory, tvrdí Dobeš

Přeznačení silnic na dálnice přiláká investory, tvrdí Dobeš

18.8.2012 18:23, Zdroj: vz24.cz

Převod rychlostních silnic na dálnice by z Česka mělo udělat mnohem atraktivnější zemi pro zahraniční firmy. Tento návrh hodlá ve vládě přednést ministr dopravy Pavel Dobeš. Pokud vláda a po ní parlament jeho představy schválí, v ČR rázem přibude 300 kilometrů nových dálnic, čímž by se zlepšilo naše postavení v mezinárodních měřítkách. Uvedl to server iHNed.cz.

"Opatření by mělo přinést příjemný efekt pro českou ekonomiku," potvrdil ministr Dobeš své záměry. Jde například o R10 z Prahy kolem Mladé Boleslavi do Turnova nebo R35 z Mohelnice do Olomouce. "Tyto silnice mají parametry vyhovující komunikacím dálničního typu, ale v mezinárodních autoatlasech nejsou dosud uváděny jako dálnice. Přeznačením se zvýší naše konkurenceschopnost."

"Pokud je navrhovaný krok reálný a skutečně se podaří prosadit, může to Česku v mezinárodní konkurenci pomoci. Pro investory je infrastruktura jedním z klíčových faktorů při rozhodování," prohlásil viceprezident pto hospodářskou politiku Svazu průmyslu a dopravy ČR Radek Špicar.

Ministerský návrh počítá také s tím, že rychlostní silnice z map úplně zmizí. Pod kategorií dálnice budou silnice I. třídy, z nichž budou vybrány ty, na nichž se bude moci jezdit o 20 km/h rychleji, 110 km/h. Půjde o "silnice pro motorová vozidla".

Autor: Michal Kolezsar, redaktor vz24.cz

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (47.8 + 15.0) *

Zpět na přehled