Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 24. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Prezident Zeman se určitě nezúčastní otevření tunelu Blanka

Prezident Zeman se určitě nezúčastní otevření tunelu Blanka

Prezident Zeman se určitě nezúčastní otevření tunelu Blanka

30.4.2015 15:40, Zdroj: ČTK

Brandýs nad Labem (u Prahy) - Prezident Miloš Zeman se nezúčastní otevření tunelového komplexu Blanka v Praze, které se plánuje na září. Stavba podle Zemana spojuje oba významy slova tunel. Řekl to na závěrečné tiskové konferenci k návštěvě Středočeského kraje.

"I kdybych byl pozván na otvírání tunelu Blanka a případné přestřihování pásky, zcela určitě se nezúčastním," řekl prezident.

Tunelový komplex Blanka by se podle současných plánů měl otvírat v září, původně to ale mělo být už před několika lety. Otevření zpozdila například výměna kabelů, které poškodila voda, ale třeba i problémy s proplácením faktur za vícepráce na stavbě tunelu. Do řešení problémů s touto stavbou se prezident zapojit neplánuje. "Já se nerad pletu do věcí, které jsou v kompetenci v daném případě pražského magistrátu," uvedl Zeman.

Tunelový komplex, který měl řidičům sloužit už před čtyřmi lety, vyšel zatím na 37 miliard korun. Stavbu zahájila radnice, kterou tehdy vedl primátor Pavel Bém (ODS). Od té doby se práce prodražily minimálně o šest miliard korun.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (19.7 + 48.7) *

Zpět na přehled