Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 23. 5. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Přehled hlavních personálních změn na ministerstvech

Přehled hlavních personálních změn na ministerstvech

Přehled hlavních personálních změn na ministerstvech

12.8.2010 10:09, Zdroj: ČTK

Přehled hlavních personálních změn na ministerstvech, které dosud provedla vláda premiéra Petra Nečase (v pátek uplyne měsíc od jejího jmenování):
    
    Ministerstvo dopravy:
    --------------------

    Ministr Vít Bárta (VV) jmenoval dva nové náměstky - bývalého náměstka ministryně obrany Radka Šmerdu a Martina Sýkoru. Ten dříve působil v bezpečnostní agentuře ABL jako obchodní ředitel, přičemž Bárta ABL do poloviny června částečně vlastnil.
    
    Ministerstvo financí:
    ---------------------

    Ministr Miroslav Kalousek (TOP 09) již předem avizoval, že z úřadu odejde náměstek Jan Málek (KDU-ČSL). Skončil také první náměstek Ivan Fuksa (ODS), ale ten byl jmenován ministrem zemědělství. Ve funkci ho vystřídá další člen ODS Ladislav Minčič. Novým řadovým náměstkem se stal Zdeněk Zajíček (ODS), který vystřídal Tomáše Uvíru.
    
    Ministerstvo kultury:
    --------------------

    Ministr kultury Jiří Besser (TOP 09) vyměnil všechny náměstky, místo původních pěti má zatím čtyři. Prvním náměstkem jmenoval Františka Mikeše (ODS), který stejnou funkci vykonával už za ministra Václava Jehličky.
    
    Ministerstvo obrany:
    --------------------

    Ministr Alexandr Vondra (ODS) vyměnil jednoho náměstka - místo Františka Padělka jmenoval Michaela Hrbatu. Odvolal také šéfa Úřadu pro dohled nad akvizicemi Romana Hoštu, který je podepsán pod podezřelými zakázkami Správy vojenského bytového fondu. Na jeho místo jmenoval Františka Nadymáčka.
    
    Ministerstvo práce a sociálních věcí:
    ------------------------------------

    Jaromír Drábek (TOP 09) jmenoval novým prvním náměstkem výkonného ředitele Mezinárodní obchodní komory Vladimíra Šišku a novým náměstkem pro legislativu byl jmenován dosavadní ministr Petr Šimerka. Počet náměstků se snížil na dva, funkce náměstka pro evropské záležitosti nebyla obsazena.
    
    Ministerstvo pro místní rozvoj:
    -------------------------------

    Ministr Kamil Jankovský (VV) jmenoval dva nové náměstky. Prvním náměstkem se stal dosavadní vrchní ředitel sekce Národního orgánu pro koordinaci a evropských záležitostí Daniel Braun a náměstkem pro legislativu a cestovní ruch Michal Janeba. Na ministerstvu zůstal pouze náměstek pro územní a bytovou politiku Miroslav Kalous. Ministr také odvolal čtyři likvidátory státních podniků, jmenované začátkem července.
    
    Ministerstvo průmyslu a obchodu:
    -------------------------------

    Ministr Martin Kocourek (ODS) sice žádnou změnu oficiálně nevyhlásil, ale podle serveru iHned.cz by se novým náměstkem měl stát dosavadní šéf Energetického regulačního úřadu Josef Fiřt, který by nahradil Tomáše Hünera.
    
    Ministerstvo spravedlnosti:
    ----------------------------

    Jiří Pospíšil (ODS) znovu jmenoval na místo náměstka pro sekci legislativně-právní Františka Korbela a zpět nastoupil také bývalý náměstek pro ekonomiku Pavel Kasík. Oba odešli za působení ministryně Daniely Kovářové. Na resort financí odešel dosavadní náměstek Zdeněk Zajíček. Ministr také odvolal šéfa Vězeňské služby Luďka Kulu a jejím řízením pověřil dosavadního ředitele pardubické věznice Jiřího Treglera.
    
    Ministerstvo školství:
    ----------------------

    Ministr Josef Dobeš (VV) jmenoval prvním náměstkem Kryštofa Hajna místo Evy Bartoňové, která se stala řadovou náměstkyní. Z ministerstva odešel Vlastimil Růžička, který měl na starosti výzkum a vysoké školství. Jeho kompetence převzal Hajn. V souvislosti s personálními změnami na ministerstvech si média všímají i toho, že ministr Dobeš i nový náměstek Hajn v minulosti pracovali v agentuře ABL.
    
    Ministerstvo vnitra
    --------------------

    Ministr Radek John vyměnil čtyři z pěti svých náměstků. Ve funkci zůstala jen náměstkyně pro ekonomiku a provoz Světlana Kubíková. Jedním z nových náměstků je i někdejší majitel soukromé bezpečnostní agentury Michal Moroz, který podle médií působil i v agentuře na vymáhání dluhů a je spjat s lidmi kolem firmy ABL. V představenstvu ABL figuroval i další nový náměstek Miroslav Zahálka.
    
    Ministerstvo zahraničí:
    -----------------------

    Ministr Karel Schwarzenberg (TOP 09) odvolal náměstka Hynka Kmoníčka a jeho místo zaujal diplomat a dosavadní programový ředitel Pražského institutu bezpečnostních studií Jiří Schneider. Ve funkci generálního sekretáře končí rovněž Milan Sedláček, který odjede do Thajska jako nový velvyslanec. Nahradí ho 1. září dosavadní velvyslanec v Maďarsku Jaromír Plíšek.
    
    Ministerstvo zdravotnictví:
    ---------------------------

    Ministr Leoš Heger (TOP 09) zatím pouze jmenoval nového prvního náměstka Vladimíra Pavelku (za TOP 09), když jeho předchůdce Marek Šnajdr (ODS) se funkce vzdal po zvolení poslancem. Do konce srpna by měl Heger jmenovat další dva náměstky, jedním z nich bude předseda Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče Jiří Schlanger, na starosti bude mít informatiku.
    
    Ministerstvo zemědělství:
    -------------------------

    Ivan Fuksa (ODS) jmenoval novým prvním náměstkem bývalého náměstka ministra dopravy Romana Bočka (ODS). Z týmu náměstků předchozího ministra zemědělství Jakuba Šebesty odešli dva, kompetence čtyř zůstávajících se mírně mění. Nově na ministerstvu vznikl úsek pro Společnou zemědělskou a rybářskou politiku EU, v jehož čele stojí Juraj Chmiel, který byl ministrem pro evropské záležitosti v předchozí vládě Jana Fischera.
    
    Ministerstvo životního prostředí:
    ---------------------------------

    Ministr Pavel Drobil (ODS) odvolal všechny dosavadní náměstky. Náměstkyní zatím jmenoval pouze svou předchůdkyni na ministerském křesle Rut Bízkovou a Ivo Hlaváče, který působil za doby ministra Petra Gandaloviče na ministerstvu zemědělství.
 

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (0.3 + 25.6) *

Zpět na přehled