Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 20. 7. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Předseda ÚOHS zrušil pokutu 750.000 Kč pro Thomayerovu nemocnici

Předseda ÚOHS zrušil pokutu 750.000 Kč pro Thomayerovu nemocnici

Předseda ÚOHS zrušil pokutu 750.000 Kč pro Thomayerovu nemocnici

12.6.2019 15:35, Zdroj: ČTK

Brno - Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj zrušil pokutu 750.000 korun, kterou antimonopolní úřad uložil Thomayerově nemocnici v Praze za chyby v tendru na správu tepelných zařízení. Úřad informaci zveřejnil na svém webu. Úřad se tak bude případem zabývat znovu, jeho rozhodnutí není pravomocné.

Nemocnice vyhlásila výběrové řízení v roce 2016, s vítězem tendru uzavřela smlouvu na provoz, správu a údržbu vnitřních i vnějších rozvodů tepla a tepelných zařízení. O několik měsíců později ale ke smlouvě přidala dodatek o správě a údržbě rozvodů pro zásobování studenou užitkovou vodou a správě odpadní kanalizace.

ÚOHS v prvním stupni rozhodl, že místo uzavření dodatku ke smlouvě měla nemocnice vypsat nové výběrové řízení na samostatnou zakázku a vyměřil nemocnici pokutu 750.000 korun. Předseda úřadu Rafaj se případem zabýval na základě rozkladu podaného Thomayerovou nemocnicí a rozhodnutí úřadu zrušil včetně pokuty a vrátil mu případ k opětovnému posouzení. Podle něj totiž úřad nedostatečně posoudil to, zda je správa rozvodů užitkové vody a kanalizace nezbytná pro správu rozvodů tepla.

"Z napadeného rozhodnutí plyne, že úřad při posouzení toho, zda je předmět plnění dodatku nezbytný pro naplnění původní potřeby zadavatele, vycházel zejména z textu smlouvy a zadávací dokumentace, aniž by napadené rozhodnutí obsahovalo relevantní posouzení toho, zda po faktické stránce lze plnit účel původní smlouvy bez předmětu plnění dodatku," uvedl Rafaj ve zdůvodnění svého rozhodnutí.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (14.2 + 33.7) *

Zpět na přehled