Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 18. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Předseda ÚOHS zrušil pokutu 60.000 korun pro Velké Karlovice

Předseda ÚOHS zrušil pokutu 60.000 korun pro Velké Karlovice

Předseda ÚOHS zrušil pokutu 60.000 korun pro Velké Karlovice

8.4.2015 10:31, Zdroj: ČTK

Brno - Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj zrušil pokutu 60.000 korun, kterou před třemi lety uložil Velkým Karlovicím na Vsetínsku. Případem se budou zabývat nyní Rafajovi podřízení. Vyplývá to z webu ÚOHS. Případ se týká tendru na opravu místní silnice z Nového Hrozenkova do Podťaté.

Velké Karlovice tendr na první etapu stavby vypsaly v roce 2010. Podle původních závěrů ÚOHS byly podmínky zakázky příliš přísné. Předpokládaná hodnota opravy činila 24 milionů korun, tendru se ale mohly účastnit pouze firmy s celkovým obratem v minimální výši 150 milionů korun ročně v posledních třech letech.

Podle úřadu to bylo nepřiměřené. "Požadavek zadavatele nesmí vést ke znemožnění účasti dodavatelů vykazujících sice menší obrat, ale jinak schopných veřejnou zakázku splnit," uvedl už dříve antimonopolní úřad. Požadovaný obrat byl podle něj patnáctinásobně vyšší než průměrná předpokládaná hodnota veřejné zakázky odpovídající jednomu roku jejího plnění.

V novém rozhodnutí se Rafajovi podřízení musejí vypořádat s námitkami soudů ohledně výše požadovaného obratu. Mají se vypořádat mimo jiné s faktem, že zakázka byla rozdělena na tři etapy. Rozhodnutí má být lépe odůvodněné.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (5.7 + 15.1) *

Zpět na přehled