Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 25. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Předseda ÚOHS zrušil pokutu 100.000 Kč pro Královéhradecký kraj

Předseda ÚOHS zrušil pokutu 100.000 Kč pro Královéhradecký kraj

Předseda ÚOHS zrušil pokutu 100.000 Kč pro Královéhradecký kraj

29.9.2010 09:49, Zdroj: ČTK

Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj zrušil pokutu 100.000 korun, kterou Královéhradeckému kraji na jaře uložili jeho podřízení. Kraj podle nich nezákonně rozdělit jednu veřejnou zakázku za 8,7 milionu korun na šest menších. Kraj se proti pokutě bránil odvoláním k předsedovi ÚOHS, který mu nyní vyhověl. ČTK to zjistila z internetové sbírky rozhodnutí ÚOHS. 
    

Kraj vypsal celkem šest výběrových řízení na zpracování projektové dokumentace ke stavebnímu povolení pro projekty center odborného vzdělávání při několika středních a vyšších odborných školách. 
    

Podle původního rozhodnutí ÚOHS byly součástí jednoho záměru zadavatele, šlo o služby stejného charakteru a smlouvy byly uzavřeny v krátkém časovém sledu. To se v druhostupňovém řízení nepotvrdilo. 
    

"Rozsah stavebních prací na jednotlivých objektech je z hlediska jejich rozsahu a náplně prací značně odlišný," uvedl v rozhodnutí Rafaj. Prověřované zakázky podle něj nelze považovat za jednu zakázku. Jediným spojovacím článkem mezi zakázkami je podle něj způsob financování. Proto byla pokuta zrušena a správní řízení zastaveno.
 

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (15.3 + 4.4) *

Zpět na přehled