Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je středa 26. 6. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Předseda ÚOHS zrušil pokutu 1,2 milionu pro Vojenské lesy

Předseda ÚOHS zrušil pokutu 1,2 milionu pro Vojenské lesy

Předseda ÚOHS zrušil pokutu 1,2 milionu pro Vojenské lesy

31.10.2018 11:21, Zdroj: ČTK

Brno - Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj zrušil pokutu, kterou úřad uložil Vojenským lesům a statkům ČR. Antimonopolní úřad bude případ posuzovat znovu, vyplývá z informací na webu úřadu.

Pokutu 1,2 milionu korun dostaly Vojenské lesy a statky za zakázky na opravy lesních cest v letech 2013 a 2014. Správce lesů uzavřel v roce 2013 smlouvy s devíti dodavateli na celkem 28,7 milionu korun a v roce 2014 se 13 dodavateli na práce za 46,2 milionu korun. Všechny smlouvy byly uzavřeny bez výběrového řízení s tím, že šlo o zakázky podlimitní. Všechny práce se uskutečnily na území Vojenského újezdu Libavá.

Podle ÚOHS ale šlo o dvě veřejné zakázky, tedy jednu na rok 2013 a druhou na rok 2014, u kterých vzhledem k objemu prací mělo být vyhlášeno výběrové řízení. Vojenské lesy a statky proti rozhodnutí podaly rozklad.

Předseda úřadu Petr Rafaj původní rozhodnutí zrušil a případ vrátil úřadu k opětovnému projednání. Důvodem bylo zejména nedostatečné odůvodnění rozhodnutí.

"Na základě přezkoumání věci sděluji, že jsem dospěl k závěru, že Úřad neučinil dostatečná skutková zjištění a že závěry Úřadu jsou zčásti nesprávné a zčásti nejsou dostatečně odůvodněné," uvedl Rafaj v rozhodnutí. Problematické bylo zejména odůvodnění zjištění, že jednotlivé drobné smlouvy opravdu tvořily jednu zakázku.

Vyzval úřad také k tomu, aby znovu zvážil výši uložené pokuty a případné polehčující okolnosti, tedy například to, zda Vojenské lesy a statky pomohly s objasněním přestupku.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (26.4 + 19.2) *

Zpět na přehled