Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je úterý 25. 6. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Předseda ÚOHS zastavil řízení o námitkách Kapsche proti mýtu

Předseda ÚOHS zastavil řízení o námitkách Kapsche proti mýtu

Předseda ÚOHS zastavil řízení o námitkách Kapsche proti mýtu

17.12.2018 16:02, Zdroj: ČTK

Brno - Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj zastavil řízení o čtyřech námitkách společnosti Kapsch proti rozhodnutí antimonopolního úřadu ohledně tendru na mýtný systém. Odůvodnil to tím, že ministerstvo dopravy smlouvu na mýtné už uzavřelo s vybraným uchazečem. Úřad to uvádí na svých internetových stránkách.

Rataj zrušil čtyři výroky úřadu z 20. září, proti nimž Kapsch, který v tendru neuspěl, podal rozklad. Zároveň zastavil správní řízení o těchto námitkách. "Tento postup byl jediný možný vzhledem k tomu, že na předmět plnění již byla uzavřena smlouva s vybraným uchazečem," uvedl Rafaj.

Ministerstvo dopravy, které zakázku zadávalo, uzavřelo smlouvu na deset let s konsorciem firem CzechToll a SkyToll 20. září. Bylo to ve stejný den, kdy ÚOHS rozhodl o námitkách firmy Kapsch, které zčásti zamítl a zčásti řízení o nich zastavil. Správní řízení mělo několik částí, proti každé z nich bylo možné podat rozklad zvlášť.

Část I. nabyla právní moci 20. září, protože se týkala pouze ministerstva dopravy, které se ihned vzdalo práva na podání rozkladu. Části V., VII., VIII. a IX. nabyly právní moci 6. října, nikdo z účastníků proti nim nepodal rozklad. Současné rozhodnutí se týká částí II., III., IV. a VI. a nelze se proti němu odvolat. Ministerstvo dopravy nebo firma Kapsch mohou pouze podat proti rozhodnutí žalobu ke Krajskému soudu v Brně.

Konsorcium CzechToll/SkyToll zvítězilo v mýtném tendru s nabídkou na desetiletý provoz za 10,75 miliardy korun.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (26.3 + 11.9) *

Zpět na přehled