Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pondělí 22. 7. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Předseda ÚOHS snížil pokutu pro radnici ve Velkém Šenově

Předseda ÚOHS snížil pokutu pro radnici ve Velkém Šenově

Předseda ÚOHS snížil pokutu pro radnici ve Velkém Šenově

1.3.2017 09:40, Zdroj: ČTK

Brno - Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj snížil o 30.000 korun pokutu městu Velký Šenov za chyby v zakázce na infrastrukturu městských zařízení. Radnice má nyní zaplatit 70.000 korun, vyplývá z rozhodnutí zveřejněného na webu ÚOHS.

Radnice porušila zásadu transparentnosti. V jedné části podmínek tendru uváděla, že firmy musí doložit, že za poslední tři roky dělaly alespoň tři stavby za 7,5 milionu bez DPH. V jiné části podmínek uváděla radnice hodnotu o půl milionu vyšší. V zakázce byly i další chyby.

Velký Šenov se hájil tím, že chyby byly z nedbalosti, šlo prý tedy o méně závažné provinění. ÚOHS nyní pokutu snížil. Jeho předseda Petr Rafaj uvedl, že přihlédl k preventivní funkci pokuty.

Zohlednil mimo jiné také tako, že se o zakázku zhruba za devět milionů korun ucházelo šest firem. "Hospodářská soutěž nebyla zadavatelem zcela omezena či vyloučena," uvedl Rafaj. Zakázka na budování městských zařízení se konkrétně týkala stadionu a hřbitova, tendr je z roku 2015.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (47.2 + 8.6) *

Zpět na přehled