Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 25. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Předseda ÚOHS snížil o polovinu pokutu městu Košťany na Teplicku

Předseda ÚOHS snížil o polovinu pokutu městu Košťany na Teplicku

Předseda ÚOHS snížil o polovinu pokutu městu Košťany na Teplicku

7.3.2013 10:03, Zdroj: ČTK

Brno - Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj snížil o polovinu pokutu městu Košťany na Teplicku. Nově má radnice zaplatit 100.000 korun. Chybovala v tendru na výstavbu tří bytových domů za zhruba 95 milionů korun. Rozhodnutí je pravomocné, vyplývá z informací na webu antimonopolního úřadu.

Košťany zakázku vypsaly v roce 2008. Tři bytové domy měly mít celkem 90 bytových jednotek. V tendru byly podle ÚOHS chyby týkající se lhůty pro podání nabídek, která byla nedostatečná.

"Konkrétně zadavatel pochybil tím, že v průběhu zadávacího řízení snížil požadavky na kvalifikaci uchazečů a na poskytovanou záruční lhůtu, avšak po oznámení těchto změn dostatečně neprodloužil příslušné lhůty," uvedl Rafaj.

Doplnil, že město lhůtu pro poskytnutí zadávací dokumentace a termín pro prohlídku místa plnění stanovilo ve stejný den, kdy byly změny zveřejněny. Na podání nabídek pak měly firmy pouze deset dní.

Postup města mohl podle Rafaje podstatným způsobem ovlivnit výběr vítěze, protože město neposkytlo dalším potenciálním uchazečům časový prostor pro zvážení účasti v zadávacím řízení a případně pro podání nabídky na základě upravených zadávacích podmínek.

Rafaj nyní v hlavních bodech potvrdil verdikt svých podřízených z loňského srpna. Přihlédl k některým polehčujícím okolnostem.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (42.6 + 48.0) *

Zpět na přehled