Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 22. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Předseda ÚOHS snížil na polovinu pokutu pro obec Hudlice

Předseda ÚOHS snížil na polovinu pokutu pro obec Hudlice

Předseda ÚOHS snížil na polovinu pokutu pro obec Hudlice

1.7.2016 10:51, Zdroj: ČTK

Brno - Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj snížil na polovinu pokutu pro obec Hudlice na Berounsku. Má tedy zaplatit jen 300.000 korun. Zadala zakázku na vybudování kanalizace a čistírny odpadních vod bez jejího schválení zastupitelstvem. ČTK to dnes řekl předseda ÚOHS Petr Rafaj.

Rafaj nyní potvrdil ve většině bodů loňské závěry svých podřízených, posoudil ale odlišně závažnost následků. Starosta Hudlic Pavel Hubený (KSČM) v minulosti pochybení odmítl. Podle něj zastupitelé akci téměř za 100 milionů korun projednávali a všichni byli se záměrem seznámeni.

Veřejná zakázka zadávaná v roce 2014 měla objem převyšující 50 milionů korun, a šlo tedy o takzvanou významnou veřejnou zakázku. "Odůvodnění zakázek tohoto druhu musí být podle zákona schváleno zastupitelstvem územního samosprávného celku. V případě zakázky obce Hudlice však zadavatel neprokázal, že ke schválení odůvodnění skutečně došlo," uvedl Rafaj.

Hubený dříve uvedl, že o zakázce za 96 milionů korun zastupitelé jednali, když například schvalovali její cenu nebo rozpočtovou změnu. "Nebylo to projednáváno samostatně, ale bylo to projednáváno v rámci všech dílčích věcí," podotkl. Podle starosty nelze říci, že zastupitelé se záměrem nebyli seznámeni.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (34.6 + 3.1) *

Zpět na přehled