Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 24. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Předseda ÚOHS Rafaj zrušil půlmilionovou pokutu pro ŘSD

Předseda ÚOHS Rafaj zrušil půlmilionovou pokutu pro ŘSD

Předseda ÚOHS Rafaj zrušil půlmilionovou pokutu pro ŘSD

17.9.2014 10:52, Zdroj: ČTK

Brno - Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj zrušil půlmilionovou pokutu pro Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). Tendrem za téměř 2,5 miliardy Kč na stavební práce silnice R6 na Sokolovsku se budou znovu zabývat jeho podřízení. ČTK to zjistila z webu antimonopolního úřadu úřadu.

Podle původního rozhodnutí úřadu ředitelství silnic určilo pevnou cenu za část zakázky a v té znemožnilo soutěž mezi uchazeči. Jádrem sporu byly čtyři položky týkající se rekonstrukce objízdných tras souvisejících s hlavní částí prací v úseku Nové Sedlo - Sokolov. ŘSD na tuto část tendru stanovilo pevnou cenu 110,3 milionu korun, nabídky uchazečů pak hodnotilo včetně této fixní částky.

Ředitelství silnic a dálnic s výkladem antimonopolního úřadu nesouhlasí, v odvolání uvedlo, že postupovalo transparentně a nediskriminačně.

Rafaj původní závěry svých podřízených zrušil. Našel v jejich postupu několik chyb. Znovu mají proto posoudit, zda jsou fixní ceny v souladu se zákonem či nikoliv. Nové rozhodnutí mají přitom dostatečně odůvodnit. To se týká i části tendru na rekonstrukci ulic Školní, Jeronýmova, Husitská, Škroupova, Fibichova, Janáčkova, Ondříčkova, Smetanova a mostu přes Lobezský potok v Sokolově.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (46.8 + 39.0) *

Zpět na přehled