Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 25. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Předseda ÚOHS Rafaj zrušil půlmilionovou pokutu pro MPSV

Předseda ÚOHS Rafaj zrušil půlmilionovou pokutu pro MPSV

Předseda ÚOHS Rafaj zrušil půlmilionovou pokutu pro MPSV

1.6.2015 10:32, Zdroj: ČTK

Brno - Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj zrušil půlmilionovou pokutu, kterou loni v červenci ministerstvu práce a sociálních věcí (MPSV) uložili jeho podřízení za chyby v zakázce na hlasové služby. Rafaj jim případ vrátil k došetření. Zakázka je z roku 2011 a resort vyšla na 300 milionů korun. ČTK to zjistila z webu úřadu.

Podle Rafaje je rozhodnutí jeho podřízených nepřezkoumatelné. Dostatečně srozumitelný není výrok rozhodnutí. Podle Rafaje není jasné, zda se ministerstvo dopustilo jedné nebo více chyb. V novém rozhodnutí to mají Rafajovi podřízení jasně vysvětlit.

MPSV mělo chybovat tím, že zakázku na dodávku IP telefonů zadalo dohromady s dodávkou komunikačního systému. Zakázka byla navíc zadána bez otevřeného tendru společnosti Siemens Enterprise Communications.

Podle úřadu tato firma ale nebyla v době zadání jediným certifikovaným zástupcem technologie, kterou ministerstvo požadovalo. Resort se bránil mimo jiné tím, že zakázka navazovala na jinou z let 2006-2010, kterou ÚOHS také přezkoumával, žádné chyby ale nenašel.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (39.2 + 48.0) *

Zpět na přehled