Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 24. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Předseda ÚOHS Rafaj zrušil pokutu pro Olomoucký kraj

Předseda ÚOHS Rafaj zrušil pokutu pro Olomoucký kraj

Předseda ÚOHS Rafaj zrušil pokutu pro Olomoucký kraj

25.2.2014 13:18, Zdroj: ČTK

Brno - Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj zrušil pokutu 40.000 korun pro Olomoucký kraj. Desetimilionovou zakázkou na marketingové aktivity kraje se budou znovu zabývat jeho podřízení, zjistila ČTK z webu ÚOHS.

Úřad dosud tvrdil, že kraj chyboval při prokazování kvalifikace firem. Zájemce o zakázku nechal doložit některé doklady až po stanovené lhůtě. To údajně mohlo ovlivnit výběr nejvhodnější nabídky.

Podle Rafaje jeho podřízení v původním rozhodnutí udělali několik chyb. Například výrok rozhodnutí není přesný a umožňuje dvojí výklad. V novém řízení mají tyto chyby napravit. Olomoucký kraj může pokutu dostat znovu, ÚOHS ji ale také může definitivně zrušit nebo upravit její výši.

Tendr se týkal prezentace regionu na tuzemských veletrzích cestovního ruchu v letech 2011 až 2013 a zajištění s tím souvisejících kampaní. V soutěži byly dvě firmy.

Zakázkami Olomouckého kraje se ÚOHS v poslední době zabývá poměrně často. Nedávno rozhodl, že kraj chyboval, když loni v březnu zrušil tendr na nájem kopírek za zhruba osm milionů korun. V zakázce nyní musí pokračovat. Hejtmanství letos v lednu tvrdilo, že při procesu zadávání zakázky nepochybilo, rozhodnutí antimonopolního úřadu ale respektuje.

Předloni ÚOHS rozhodl, že kraj chyboval i při výběru pojišťovacího makléře. Kraj musel provést nové posouzení a hodnocení nabídek.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (14.1 + 41.7) *

Zpět na přehled