Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 18. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Předseda ÚOHS Rafaj zrušil pokutu 75.000 Kč státu za nákup pušek

Předseda ÚOHS Rafaj zrušil pokutu 75.000 Kč státu za nákup pušek

Předseda ÚOHS Rafaj zrušil pokutu 75.000 Kč státu za nákup pušek

18.2.2015 14:40, Zdroj: ČTK

Brno - Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj zrušil pokutu 75.000 korun ministerstvu obrany za údajně chybný nákup pušek pro přesnou střelbu na vzdálenost 600 metrů. Případem se budou zabývat znovu jeho podřízení, vyplývá z webu ÚOHS. Ministerstvo mezitím zakázku za zhruba 100 milionů korun zrušilo, nové zbraně neobstály v zátěžových testech.

ÚOHS původně vadilo, že ministerstvo změnilo zadávací podmínky a neprodloužilo dostatečně lhůtu pro podání nabídek firem. Z podmínek vypustilo například požadavek na obal zbraně pro seskok padákem.

Právní posouzení případu ze strany Rafajových podřízených bylo ale chybné. Nově se mají zabývat také námitkami ministerstva a faktem, že resort od smlouvy se společností Meopta Systems odstoupil.

Lidové noviny loni uvedly, že v kontrolních zkouškách nevyhověla střelná zbraň, naopak optické přístroje z produkce Meopty byly v pořádku. Nákup nových pušek měl jednak srovnat používanou ráži se standardem Severoatlantické aliance, ale hlavně nahradit dnes používané sovětské pušky Dragunov konstrukčně vycházející ze 60. let.

Resort původně podepsal kontrakt na 238 pušek za 98,3 milionu korun. Součástí dodávky měly být i denní a noční optoelektronické zaměřovače, soupravy náhradních dílů a nářadí pro údržbu.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (48.3 + 20.2) *

Zpět na přehled