Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 24. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Předseda ÚOHS Rafaj zrušil pokutu 50.000 pro Ústí n.L.

Předseda ÚOHS Rafaj zrušil pokutu 50.000 pro Ústí n.L.

Předseda ÚOHS Rafaj zrušil pokutu 50.000 pro Ústí n.L.

16.10.2013 10:38, Zdroj: ČTK

Brno - Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj zrušil pokutu 50.000 korun, kterou loni v listopadu uložili radnici v Ústí nad Labem jeho podřízení. Tendrem souvisejícím se zřízením centra česko-německých studií Collegium Bohemicum se bude antimonopolní úřad zabývat znovu. Vyplývá to z rozhodnutí zveřejněného na webu ÚOHS.

Ústecká radnice dostala pokutu za to, že zájemci o zakázku museli doložit, že nejsou dlužníkem města. Podle ÚOHS tento postup byl v rozporu se zákonem o veřejných zakázkách a mohl snížit počet firem, které se do tendru přihlásily.

Podle Rafaje ale v rozhodnutí jeho podřízených byly chyby. "Výroková část napadeného rozhodnutí a jeho odůvodnění spolu nejsou ve vzájemném souladu, rozhodnutí je nepřezkoumatelné. Z toho důvodu jsem nucen přistoupit ke zrušení rozhodnutí," uvedl. Případ svým podřízeným vrátil.

Ústecká radnice otevřela zrekonstruované muzeum před dvěma lety po pětileté přestávce. V části muzea bude sídlit expozice o německy mluvících obyvatelích českých zemí, první stálá expozice tohoto druhu v Česku.

Na 1500 metrech čtverečních má mapovat 800 let starou historii česko-německých vztahů na území celého státu. Výstavu připraví společnost Collegium Bohemicum, která se historii českých Němců věnuje dlouhodobě. Hotová bude nejdříve příští rok. V současnosti je v prostorách budoucí expozice ukázka jejích návrhů vzešlých z architektonické soutěže. Zakázka, kterou ÚOHS zkoumá, je z roku 2008.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (28.5 + 7.6) *

Zpět na přehled