Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 18. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Předseda ÚOHS Rafaj zrušil pokutu 200.000 korun pro město Luby

Předseda ÚOHS Rafaj zrušil pokutu 200.000 korun pro město Luby

Předseda ÚOHS Rafaj zrušil pokutu 200.000 korun pro město Luby

6.1.2015 13:18, Zdroj: ČTK

Brno - Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj zrušil pokutu 200.000 korun, kterou v roce 2013 uložili městu Luby na Chebsku jeho podřízení. Ti se budou smlouvami radnice se společností J + K PULS spol. s.r.o. na správu a údržbu bytů a nebytových prostor zabývat znovu. ČTK to zjistila z webu úřadu.

J + K PULS spol. s.r.o. pracuje pro radnici ve městě Luby od roku 1995. Smlouvu s firmou ale město uzavřelo o rok dříve, tedy v době, kdy ještě neplatil zákon o veřejných zakázkách. Původně radnice platila firmě za služby 583.000 korun ročně bez DPH. Ceny se ale v průběhu let měnily - navyšovaly i snižovaly. Celkem radnice s firmou uzavřela deset dodatků.

Antimonopolní úřad se zabýval pouze tím posledním z roku 2010, protože ostatní už byly promlčené. Dosud úředníci tvrdili, že desátým dodatkem ke smlouvě došlo oproti původní smlouvě ke zvýšení cen na 2,5 násobek, radnice proto měla vypsat otevřené výběrové řízení.

Radnice argumentovala tím, že oproti předchozímu dodatku došlo naopak ke snížení hodnoty odměny za správu, nešlo proto o změnu, která by zvýhodňovala jejího smluvního partnera. Rafaj nyní nařídil svým podřízeným, že mají posuzovat vývoj cen v jednotlivých dodatcích a nesrovnávat pouze původní cenu před dvaceti lety a tu z roku 2010.

Výsledkem nového správního řízení může být nové uložení pokuty, její snížení nebo i úplné zrušení sankce.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (41.7 + 14.2) *

Zpět na přehled