Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 25. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Předseda ÚOHS Rafaj snížil pokutu Olomouci na 70 tisíc

Předseda ÚOHS Rafaj snížil pokutu Olomouci na 70 tisíc

Předseda ÚOHS Rafaj snížil pokutu Olomouci na 70 tisíc

12.8.2013 14:48, Zdroj: ČTK

Brno - Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj snížil olomoucké radnici pokutu za chyby v osmimilionovém tendru na úpravu veřejného prostranství na ulici Krakovská. Radnice má zaplatit 70.000 korun, původně jí úřad vyměřil stotisícovou sankci. ČTK to zjistila z webu ÚOHS.

Olomoucká radnice tendr vypsala v roce 2009. Zadávací dokumentaci si vyzvedlo sedm firem, nabídky podaly čtyři. Radnice nakonec uzavřela smlouvu s olomouckou JR stavby CZ. Tato firma ale podle antimonopolního úřadu nesplnila kvalifikaci a měla být vyřazena.

Radnice po firmách, které o zakázku usilovaly, požadovala, aby jejich obrat dosáhl 24 milionů korun. Obrat vítězné firmy byl však o deset milionů nižší. "Tento postup mohl významně ovlivnit výběr nejvhodnější nabídky," uvedl Rafaj.

Olomoucká radnice dostala od ÚOHS už několik pokut. Má zaplatit například 400.000 kvůli tendru na rekonstrukci sportovního areálu Základní školy Heyrovského. Radnice pochybení částečně přiznala, proti verdiktu antimonopolního úřadu ale podala rozklad.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (22.8 + 7.2) *

Zpět na přehled