Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 25. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Předseda ÚOHS Rafaj snížil na polovinu pokutu městu Roztoky

Předseda ÚOHS Rafaj snížil na polovinu pokutu městu Roztoky

Předseda ÚOHS Rafaj snížil na polovinu pokutu městu Roztoky

13.1.2015 09:38, Zdroj: ČTK

Brno - Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj snížil na polovinu pokutu městu Roztoky ve Středočeském kraji. Město má za chyby v zakázce na informační a komunikační technologie zaplatit 75.000 korun. Pokuta je pravomocná, zjistila ČTK z webu úřadu.

Město v roce 2007 oslovilo pouze čtyři dodavatele a nevypsalo soutěž podle zákona o veřejných zakázkách. Smlouva s vybranou firmou se pak ale doplňovala o dodatky a cena zakázky se vyšplhala na více než pět milionů korun bez DPH. Podle ÚOHS to město mělo předpokládat a vypsat soutěž, do které by se mohly přihlásit i jiné společnosti, než ty oslovené.

Radnice v Roztokách u Prahy se hájila tím, že vycházela z cen za informační technologie, které potřebovala v letech před zadáním sporné zakázky. Neměla tak údajně důvod se domnívat, že by cena zakázky mohla narůst. Tento argument ale ÚOHS nepřijal.

Rafaj nyní potvrdil rozhodnutí svých podřízených z loňského roku. Změnil pouze pokutu, která podle něj byla příliš vysoká a dosahovala 47 procent maximální možné výše, kterou ÚOHS vzhledem k ceně zakázky mohl městu uložit. Snížení na polovinu proto Rafaj označil v rozhodnutí za odpovídající

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (14.5 + 12.8) *

Zpět na přehled