Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 18. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Předseda ÚOHS Rafaj potvrdil půlmilionovou pokutu pro MMR

Předseda ÚOHS Rafaj potvrdil půlmilionovou pokutu pro MMR

Předseda ÚOHS Rafaj potvrdil půlmilionovou pokutu pro MMR

28.11.2017 12:49, Zdroj: ČTK

Brno - Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj potvrdil půlmilionovou pokutu pro ministerstvo pro místní rozvoj. Je za chyby v zakázce na aktualizaci Národního elektronického nástroje z loňského roku. ČTK to zjistila z webu úřadu.

Rafaj nyní potvrdil verdikt svých podřízených z listopadu loňského roku. Ministerstvo zakázku nevymezilo v podrobnostech nezbytných pro zpracování nabídky a firmám neposkytlo informace o zdrojových kódech, vývojovém prostředí a šablonách původního systému.

"Zadávací podmínky byly nastaveny netransparentním způsobem a diskriminovaly potenciální dodavatele," uvedl ÚOHS ve svém rozhodnutí.

Rafaj už dříve potvrdil resortu i pokutu za dodatky k původní zakázce z roku 2011. Celkem šlo o 550.000 korun. Pokuta byla za dodatky k původní smlouvě z roku 2011 s firmou DATASYS. Ministerstvo v rozporu se zákonem prodloužilo dobu plnění zakázky. Podle úřadu ale tato změna mohla umožnit účast i jiných firem. V Národním elektronickém nástroji je evidováno 1377 veřejných zakázek o celkové hodnotě 11,41 miliardy korun bez DPH.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (49.6 + 9.8) *

Zpět na přehled