Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pondělí 22. 7. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Předseda ÚOHS Rafaj potvrdil půlmilionovou pokutu pro Děčín

Předseda ÚOHS Rafaj potvrdil půlmilionovou pokutu pro Děčín

Předseda ÚOHS Rafaj potvrdil půlmilionovou pokutu pro Děčín

18.5.2018 10:18, Zdroj: ČTK

Brno - Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj potvrdil pokutu 499.000 korun pro radnici v Děčíně. Je za vyhlášku týkající se regulace loterií, která narušovala hospodářskou soutěž. ÚOHS to dnes uvedl v tiskové zprávě.

Město svou vyhláškou účinnou od 8. června 2013 do 7. října 2016 povolilo provozování určitých sázkových her, loterií a jiných podobných her pouze v kasinech na adresních místech uvedených v příloze této vyhlášky. Regulovalo i počet výherních hracích přístrojů.

"Výběr adresních míst a stanovení maximálního počtu povolených výherních hracích přístrojů přitom nebylo provedeno na základě objektivních, nediskriminačních a předem známých kritérií," uvedl předseda ÚOHS Petr Rafaj. Město podle něj narušilo hospodářskou soutěž.

Děčínská radnice ve svém odvolání namítala možné porušení ústavou zakotveného práva obcí na samosprávu. ÚOHS to ale odmítl s tím, že nezpochybňuje právo obcí vydávat obecně závazné vyhlášky, zasahuje prý ale tam, kde byla narušena soutěž.

ÚOHS už dříve pokutu za obdobné provinění městu Bílina, které má zaplatit 275.000 korun. Vyhláškami měst a obcí se úřad zabývá od konce roku 2012, kdy v této oblasti dostal novou kompetenci.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (44.9 + 10.7) *

Zpět na přehled