Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 22. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Předseda ÚOHS Rafaj potvrdil pokutu pro město Luby

Předseda ÚOHS Rafaj potvrdil pokutu pro město Luby

Předseda ÚOHS Rafaj potvrdil pokutu pro město Luby

3.8.2016 13:58, Zdroj: ČTK

Brno - Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj potvrdil pokutu 200.000 korun, kterou loni uložili městu Luby na Chebsku jeho podřízení. Případ se týká smlouvy na správu a údržbu bytů a nebytových prostor, kterou radnice měla s firmou J + K PULS spol. s.r.o. ČTK to zjistila z webu úřadu.

J + K PULS spol. s.r.o. pracuje pro radnici ve městě Luby od roku 1995. Smlouvu s firmou ale město uzavřelo o rok dříve, tedy v době, kdy ještě neplatil zákon o veřejných zakázkách. Původně radnice platila firmě za služby 583.000 korun ročně bez DPH. Ceny se ale v průběhu let měnily - zvyšovaly i snižovaly. Celkem radnice s firmou uzavřela deset dodatků.

Antimonopolní úřad se opakovaně zabýval pouze tím posledním z roku 2010, protože ostatní už byly promlčené. Úřad aktuálně znovu dospěl k závěru, že radnice měla vypsat otevřené výběrové řízení.

Radnice v průběhu řízení, které úřad vedl několik let, argumentovala tím, že oproti předchozímu dodatku došlo naopak ke snížení hodnoty odměny za správu, nešlo proto o změnu, která by zvýhodňovala jejího smluvního partnera. Radnice proti rozhodnutí ÚOHS podávala rozklad.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (8.2 + 32.3) *

Zpět na přehled