Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 24. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Předseda ÚOHS Rafaj potvrdil pokutu 900.000 Kč pro SŽDC

Předseda ÚOHS Rafaj potvrdil pokutu 900.000 Kč pro SŽDC

Předseda ÚOHS Rafaj potvrdil pokutu 900.000 Kč pro SŽDC

20.8.2013 11:42, Zdroj: ČTK

Brno - Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj potvrdil pokutu 900.000 korun pro Správu železniční dopravní cesty (SŽDC) za chyby v zakázce za 237 milionů korun na modernizaci tratě mezi Lysou nad Labem a Prahou-Vysočany. Rozhodnutí je pravomocné, UOHS ho zveřejnil na svém webu.

Správa chybovala podle ÚOHS tím, že z tendru neoprávněně vyloučila společnost Skanska, jejíž nabídka byla o více než čtvrtinu nižší než nakonec realizovaná cena.

Podle SŽDC byla u některých objektů stavby nabídka firmy Skanska mimořádně nízká. Po firmě chtěla zdůvodnění cen. Zadavatel konkrétně požádal o rozepsání agregovaných položek v nabídce podle podrobných technických specifikací a o ověření cen dodávek u jednotlivých dodavatelů.

Společnost Skanska požadované vysvětlení předložila, zadavatel ji však přesto vyloučil se zdůvodněním, že jednotlivé ceny nebyly podloženy patřičnými podklady.

Podle ÚOHS byl tento postup nezákonný. "Skanska požadavky zadavatele na vysvětlení mimořádně nízké nabídkové ceny splnila, neboť položky rozepsala a uvedla jednotkové ceny dodávek a montáže i ceny od dodavatelů. Zadavatel nemohl uchazeči vytýkat absenci dalších dokumentů zdůvodňujících mimořádně nízkou nabídkovou cenu, když žádné další podklady ve své žádosti nepožadoval," uvedl už dříve Rafaj.

SŽDC nyní musí pokutu zaplatit. Případ ale ještě může zvrátit případným podáním žaloby ke Krajskému soudu v Brně.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (47.8 + 42.2) *

Zpět na přehled