Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 25. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Předseda ÚOHS potvrdil pokutu 80.000 korun pro MMR

Předseda ÚOHS potvrdil pokutu 80.000 korun pro MMR

Předseda ÚOHS potvrdil pokutu 80.000 korun pro MMR

20.11.2017 09:47, Zdroj: ČTK

Brno - Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj potvrdil pokutu 80.000 korun ministerstvu pro místní rozvoj. Je za zakázku z roku 2014 na poskytování technické a provozní podpory pro informační systém ministerstva a České centrály cestovního ruchu - CzechTourism. Rozhodnutí je pravomocné, zjistila ČTK z webu antimonopolního úřadu.

Ministerstvo zadalo zakázku bez otevřené soutěže v takzvaném jednacím řízení bez uveřejnění. Tuto formu resort zvolil z technických důvodů a z důvodu ochrany výhradních práv. Podle ÚOHS ale k tomu nebyl důvod.

"Důvod spočívající v nutnosti ochrany výhradních práv vybraného uchazeče - CCA GROUP a.s. vytvořil sám zadavatel v důsledku svého předchozího postupu při uzavření smlouvy o dílo na realizaci projektu Informačního systému ministerstva ISM - EKONOM ze dne 1. 10. 1997," uvedl v rozhodnutí Rafaj. Podle něj navíc ministerstvo neprokázalo, že by zakázku nemohla dělat i jiná firma.

"Tento postup mohl podstatně ovlivnit výběr nejvhodnější nabídky," uvedl Rafaj. Cena zakázky byla téměř tři miliony korun, resort mohl dostat pokutu maximálně do výše deseti procent z výsledné ceny.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (20.0 + 34.4) *

Zpět na přehled