Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 25. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Předseda ÚOHS potvrdil pokutu 70.000 korun pro město Veltrusy

Předseda ÚOHS potvrdil pokutu 70.000 korun pro město Veltrusy

Předseda ÚOHS potvrdil pokutu 70.000 korun pro město Veltrusy

16.9.2016 14:11, Zdroj: ČTK

Brno - Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj potvrdil pokutu 70.000 korun pro Veltrusy na Mělnicku. Je za netransparentní losování v tendru na revitalizaci zeleně na hřbitově. ČTK to zjistila z webu ÚOHS.

ÚOHS se případem zabýval opakovaně, původně městu uložil pokutu 75.000 korun. Pokuta je nyní mírně nižší, hlavní závěry úřadu se ale nezměnily.

Předmětem sporu bylo omezování počtu firem, které se o zakázku ucházely. Firmy, které šly v tendru z roku 2011 dál, byly vylosovány, což dnes už zákon neumožňuje.

Jedna ze společností chtěla, aby losující před samotným výběrem elektronické zařízení vypnul a pak znovu zapnul. Losující to ale odmítl, což podle ÚOHS stačí k tomu, aby vznikly pochybnosti o transparentnosti.

Úřad přímo uvedl, že vypnutí a následné zapnutí losovacího zařízení bylo v daném případě jednou z mála možností, která mohla transparentnost výběru alespoň nějakým způsobem garantovat.

Obsahem tendru z roku 2011 byla výsadba 361 stromů a více než 6000 keřů. Zakázku vyhrála kladenská společnosti HORA COMPANY. ÚOHS se případem zabýval dva roky.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (40.6 + 39.4) *

Zpět na přehled