Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 25. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Předseda ÚOHS potvrdil pokutu 200.000 pro Krajskou zdravotní

Předseda ÚOHS potvrdil pokutu 200.000 pro Krajskou zdravotní

Předseda ÚOHS potvrdil pokutu 200.000 pro Krajskou zdravotní

1.11.2013 13:43, Zdroj: ČTK

Brno - Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj potvrdil pokutu 200.000 korun pro ústeckou Krajskou zdravotní. Chybovala v tendru z roku 2009 na zdravotnický materiál. Pokuta je pravomocná, zjistila ČTK z webu ÚOHS. Krajská zdravotní se může bránit podáním žaloby ke Krajskému soudu v Brně.

Antimonopolní úřad se případem zabýval opakovaně. Poprvé pokutu ve stejné výši uložil v říjnu 2010. Rafaj ji ale dvakrát zrušil. Nyní ve třetím kole verdikt svých podřízených potvrdil.

Krajská zdravotní je akciovou společností Ústeckého kraje a spravuje pět tamních nemocnic. V tendru za více než 87 milionů korun poptávala několik skupin výrobků. Šlo například o obvazy, obinadla a náplasti. Zakázka byla podle Rafaje vypsána příliš široce. Výběrové řízení Krajská zdravotní vypsala na zdravotnické i hygienické potřeby, které se odlišují způsobem použití a které spolu podle ÚOHS příliš nesouvisí.

Firmy, které se o zakázku chtěly ucházet, uváděly, že nemohou pokrýt tak širokou škálu sortimentu. Krajské zdravotní hrozila pokuta až do výše 4,3 milionu korun.

Ústecká firma chybovala nedávno také v tendru za 17 milionů korun na nákup přístroje na CT vyšetření pro nemocnici v Teplicích. ÚOHS výběrové řízení zrušil. V minulosti dostala od ÚOHS Krajská zdravotní i několik pokut v řádu stovek milionů korun.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (32.5 + 27.5) *

Zpět na přehled