Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 24. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Předseda ÚOHS potvrdil pokutu 200.000 Kostelci nad Orlicí

Předseda ÚOHS potvrdil pokutu 200.000 Kostelci nad Orlicí

Předseda ÚOHS potvrdil pokutu 200.000 Kostelci nad Orlicí

27.10.2014 13:10, Zdroj: ČTK

Brno - Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj potvrdil pokutu 200.000 korun Kostelci nad Orlicí na Rychnovsku za to, že rozdělil zakázku na dvě, aby se snížila její hodnota, a zadal je bez zadávacího řízení. Podle Rafaje jde o nezákonný postup, uvedl dnes v tiskové zprávě. Město uzavřelo dvě smlouvy na stavební a montážní práce na víceúčelové herně a pro místní sportovní klub.

"Pro určení, zda se jedná o jednu či více veřejných zakázek, je rozhodující místní, časová, urbanistická, věcná, technologická a funkční souvislost plnění. Zadavatel zahájil s dvou, respektive tříměsíčním odstupem dvě výběrová řízení a s výzvou k podání nabídek oslovil téměř shodný okruh dodavatelů a následně podepsal se stejným uchazečem vybraným v obou výběrových řízeních dvě smlouvy o dílo," uvedl Rafaj.

Stavební práce se dělaly pouze na Stadionu Mládeže v Kostelci, byla zpracována jen jedna projektová dokumentace a obě veřejné zakázky měly shodný termín dokončení. "Jednalo se tedy o jeden urbanistický celek stavěný v jednom místě a ve stejném čase. Prokázala se i věcná, technologická a funkční souvislost," doplnil Rafaj.

Úřad rozhodl, že veřejná zakázka tvořila jeden celek s předpokládanou hodnotou přes 6,6 milionu korun. Šlo tudíž o podlimitní zakázku, kterou muselo město zadat v některém ze zadávacích řízení v souladu se zákonem. "Nedodržení postupu omezuje nebo zcela vylučuje soutěžní prostředí. To, že zadavatel vyzval alespoň omezený okruh uchazečů k podání nabídek, je polehčující okolností, nicméně nemůže nahradit zadávací řízení dle zákona," uvedl Rafaj

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (9.4 + 14.4) *

Zpět na přehled