Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je úterý 16. 7. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Pražští zastupitelé rozdělili 290 milionů na projekty IT

Pražští zastupitelé rozdělili 290 milionů na projekty IT

Pražští zastupitelé rozdělili 290 milionů na projekty IT

18.6.2015 21:20, Zdroj: ČTK

Praha - Pražští zastupitelé dnes dodatečně schválili rozdělení 290 milionů korun na projekty v oblasti informačních technologií. Primátorka Adriana Krnáčová (ANO) na jednání řekla, že jde o doplňující rozdělení peněz, které zastupitelé kvůli nedostatku informací nebyli schopni schválit při projednávání rozpočtu na letošní rok.

Materiál prošel bez větší diskuse. Dříve přitom opoziční strany vyčítaly koalici, že nemá radního ani výbor pro IT. Poukazovali na problémy spojené s končícími smlouvami, kdy mimo jiné na čas zkolaboval server praha.eu.

S oblastí informačních technologií je v Praze navíc spojena řada problematických projektů. Mezi nejvíc sledované patří třeba karta opencard, ekonomický systém Ginis a agendový systém Proxio. Zastupitel za Piráty Jakub Michálek ale v diskusi k materiálu řekl, že ani jedna z dnes rozdělených částek není směřována na některý z podezřelých projektů.

Praha se už několik let potýká s údajně předraženými a nevýhodnými IT zakázkami za stovky milionů. Některé řeší policie. Kvůli projektu opencard mělo jít několik bývalých radních k soudu.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (29.1 + 34.8) *

Zpět na přehled