Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je úterý 24. 4. 2018

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Pražští strážníci obnoví radiostanice za 10,2 milionu korun

Pražští strážníci obnoví radiostanice za 10,2 milionu korun

Pražští strážníci obnoví radiostanice za 10,2 milionu korun

18.4.2017 12:36, Zdroj: ČTK

Praha - Pražští radní dnes schválili zakázku městské policie na dodávku nových radiostanic. Vítězem je firma KonekTel a strážníci jí zaplatí asi 10,2 milionu korun. Důvodem obnovy je zastaralost a poruchovost radiostanic. Celkem by měla městská policie nakoupit téměř 800 radiostanic. Letos Praha již schválila například tendr na dodávku aut nebo modernizaci dohledového centra.

Veřejná zakázka byla rozdělena na dvě části. Ta první obsahuje dodávku 680 ručních terminálů s funkcemi lokalizace GPS a lustrace a 60 kusů vozidlových radiostanic. Předmětem druhé části je 47 souprav základnových radiostanic s příslušenstvím a konzole s převodníky hlasového záznamu.

Kromě samotných stanic firma strážníkům dodá například také kabely, zdroje napájení, nabíječe, přídavné mikrofony, baterie nebo antény.

Městské policii letos Praha již schválila například výsledky tendru na dodávku 66 nových vozů Hyundai za 25 milionů korun. Následně investici do vybavení vozů ve výši 5,5 milionu. Strážníci také zrekonstruují a zmodernizují dohledové centrum v Korunní ulici za 5,4 milionu korun.

Zřizovatelem městské policie je Praha. Pražští strážníci loni řešili 1,055 milionu přestupků, což je o zhruba o 44.000 méně než v roce 2015. Výdaje městské policie byly v loňském roce 1,711 miliardy korun.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (43.4 + 0.5) *

Zpět na přehled