Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 21. 3. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Pražští radní projednají změnu územního plánu Šatovky

Pražští radní projednají změnu územního plánu Šatovky

Pražští radní projednají změnu územního plánu Šatovky

13.3.2018 03:07, Zdroj: ČTK

Praha - Pražští radní dnes projednají změnu územního plánu kvůli plánovanému zahájení rekonstrukce zchátralé pražské usedlosti Šatovka v Praze 6. Městská část čeká na změnu od roku 2011, aby mohla budovu zrekonstruovat na komunitní centrum. Dále se rada hlavního města bude zabývat systémem sdílených kol, takzvaným bikesharingem, obnovou Staroměstské tržnice nebo revitalizací Václavského náměstí a jeho prohlášením za mimořádně významné území.

Podle stávajícího územního plánu má Šatovka sloužit jako čistě obytná. Radní projednají její změnu na budovu veřejného vybavení. Radnice Prahy 6 by chtěla z Šatovky vytvořit místo pro setkávání seniorů. Poslední obyvatelé se z budovy odstěhovali v roce 2011 a nájemci nebytových prostor v roce 2015. Na začátku února na týden budovu obsadila skupina squatterů, kteří chtěli upozornit na to, že dům není využívaný.

Radní také projednají zakázku na dokumentaci k realizaci úprav spodní části Václavského náměstí. Dalším bodem programu je rozvoj bezstanicového systému sdílených jízdních kol. Rada schválí kritéria, která by měli splňovat jejich provozovatelé, a principy podpory městských částí při zvyšování počtu stojanů pro kola. Radní by měli projednat také vypsání veřejné zakázky na komplexní rekonstrukci Staroměstské tržnice.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (28.8 + 17.4) *

Zpět na přehled