Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pátek 23. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Pražští radní projednají zavedení nové autobusové linky

Toto jsou komerční sdělení. Vz24.cz neovlivňuje obsah komerčních sdělení a není jejich autorem.

Pražští radní projednají zavedení nové autobusové linky

Pražští radní projednají zavedení nové autobusové linky

31.10.2017 03:11, Zdroj: ČTK

Praha - Pražští radní na dnešním zasedání projednají zavedení nové autobusové linky ze Smíchova na Prahu 6. Spoje by měly jezdit Strahovským tunelem. Na programu jednání je rovněž vyúčtování provozu parkovacích zón za loňský rok a zákaz vjezdu kamionů do Prahy. Radní projednají i zakázku na personální audit magistrátu.

Nová autobusová linka začne v případě schválení jezdit zkušebně Strahovským tunelem ještě letos. Organizace Ropid, která plánuje pražskou MHD, navrhla tři varianty. Všechny počítají s intervalem deset minut ráno a 15 minut dopoledne. Autobusy by jezdily od 6:00 do 20:00.

Praha získala v loňském roce z provozu parkovacích zón zhruba 228 milionů korun. To je asi o tři miliony méně než v roce 2015. Nejvyšší částku vybrala v Praze 1. Naopak ve ztrátě skončily zóny na Praze 5,6 a 8, kde byly zavedeny ve druhém pololetí loňského roku.

Na programu jednání je rovněž zákaz vjezdu vozidel nad 12 metrů do vnitřku města. O zákazu se mluví dlouhodobě, zatím zaveden nebyl. Magistrát chce rovněž udělat personální audit úřadu, radní projednají tendr na výběr firmy, která jej pro město vypracuje.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (16.6 + 12.1) *

Zpět na přehled